4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Znany z niedotrzymywania obietnic Donald Tusk: obiecuję, że wygram z PiS-em

Zobacz koniecznie

Chociaż Koalicja Obywatelska w sondażach sporo traci do PiS-u, a ewentualny wspólny start lewicowo-liberalnej opozycji nie został jeszcze przesądzony, to Donald Tusk już dziś przyrzeka, że wygra z Prawem i Sprawiedliwością. Czy znów nie dotrzyma obietnicy?

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Donald Tusk przekonuje, że wygra z PiS-em w każdych okolicznościach: sam lub z całą opozycją. Padły nawet słowa o publicznym przyrzeczeniu iż tak się stanie. Tusk ma jednak świadomość, że taka deklaracja jest ryzykowna.

Dalej Tusk przekonywał, że nie jest zwolennikiem podnoszenia wieku emerytalnego, choć gdy rządził to wiek został podniesiony. Dziś twierdzi jednak, że był to błąd i zapewnia, że w razie wygranej nie zmusi starszych Polaków do pracy przez kolejne lata.

Lider PO zaprezentował się także jako radykalny zwolennik startu opozycji pod jednym szyldem, a nie podziału na obóz centro-lewicowy z PO i Lewicą oraz centrowy z PSL i Polską 2050. Powołuje się przy tym na sondaże, choć znane są także badania mówiące, że dla opozycji lepszy jest start dwóch komitetów.

Czy więc lider PO faktycznie może wygrać wybory? Cóż, nie ma pewności, że Donald Tusk z roku 2022 jest tym samym Donaldem Tuskiem co przed laty – politykiem, który wygrywał wybory parlamentarne w roku 2007 oraz 2011. Odnotujmy też, że ostatni raz lider PO został gdziekolwiek wybrane przez naród (a nie euro-gremia) aż 11 lat temu! W tym czasie Jarosław Kaczyński odniósł wiele triumfów wyborczych.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze