-3.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Kontrowersyjny wpis radnej PiS-u. Błyskawiczna reakcja Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz koniecznie

Zachodniopomorska radna Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna-Witt wywołała burzę swoim wpisem na Twitterze. Teoretycznie chodziło o grę w golfa, jednak realnie kontrowersji nie spowodował sport, a postawa polityk. I choć radna przeprosiła, to poniesie konsekwencje. Na decyzję prezesa PiS-u nie trzeba było długo czekać.

„Jak tam chłopcy z Platformy Obywatelskiej? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z Prawem i Sprawiedliwością na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z trzech najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, Joe Biden Ivanka Trump i jej mąż” – napisała w poniedziałek na Twitterze przewodnicząca klubu PiS w zachodniopomorskim Sejmiku.

Internauci, także ci kojarzeni z prawicowymi poglądami i wspieraniem PiS-u, podeszli sceptycznie do wpisu pani radnej. Problemem nie był jednak sport, a postawa. Pisano m.in. o snobizmie. Radna stanowczo broniła jednak swoich racji m.in. przekonując, że jest przedstawicielką elit, co stoi w sprzeczności z narracją Prawa i Sprawiedliwości – partia zwykle prezentuje się jako formacja szerokich mas społecznych.

W poniedziałek wieczorem polityk zdecydowała się jednak przeprosić za swój wpis „Wszystkich, których obraziłam moim wpisem o mojej grze w golfa – serdecznie przepraszam. Nie było moim celem wywyższanie się, czy 'darcie nosa” – napisała.

Kilkanaście godzin po publikacji kontrowersyjnego wpisu na medialne działania radnej zareagował sam prezes partii.

„Pani Małgorzata Jacyna-Witt decyzją prezesa Jarosława  Kaczyńskiego została w dniu dzisiejszym zawieszona w prawach członka PiS. Równocześnie prezes PiS skierował wniosek do Rzecznika Dyscyplinarnego PiS o wszczęcie postępowania” – napisał na Twitterze Sekretarz Generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Źródło: Twitter / dorzeczy.pl / wp.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze