9.9 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Kraków: złodzieje oznaczają mieszkania. Co to za znaki? Na co zwrócić uwagę? Jak się chronić?

Zobacz koniecznie

Mieszkańcy Krakowa mają powody do niepokoju. Wszystko z powodu ofensywy złodziei. Jest jednak sposób, by zmniejszyć zagrożenie włamaniem. Wszystko zależy jednak od czujności.

Radio Kraków zauważa, że w kilku dzielnicach Krakowa złodzieje zaczęli oznaczać mieszkania, które planują obrabować. Bandyci umieszczają w drzwiach ulotki. Inni kładą pod drzwiami monety.

To jednak nie koniec. Mieszkania, które planują obrabować zostają oznaczone, a mieszkańcy osiedla Podwawelskiego zaprezentowali Radiu Kraków odnalezione ślady. Chodzi o umieszczone w okolicach dzwonka symbole takie jak krzyżyki i kółka. W obawie przed kradzieżą mieszkańcy usuwają znaki. Warto być jednak uważnym, gdyż niewykluczone, że po medialnych doniesieniach bandyci zmienią strategię.

Radio Kraków podaje, że problem znaczenia mieszkań dotyczy nie tylko osiedla Podwawelskiego, ale także osiedla Avia oraz Ruczaju. Ponadto z nieoficjalnych informacji wynika, że od początku roku do końca czerwca liczba włamań wzrosła względem analogicznego okresu w roku 2021.

Policja spotyka się z mieszkańcami i informuje jak zmniejszać ryzyko włamania. Należy być czujnym, obserwować mieszkanie i jego okolice oraz zamykać dom na klucz, a nocą także drzwi na balkon. Warto zainwestować także w solidne zamki, a w razie przebywania poza mieszkaniem również w symulatory obecności. Urządzenie za 30-40 zł odstrasza złodziei poprzez uruchamianie światła o określonej godzinie. Warto ponadto pilnować zamykania drzwi do klatek schodowych.

Źródło: radiokrakow.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze