11.6 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Wakacje kredytowe? Premier Morawiecki ujawnił ile rodzin skorzystało z tego rozwiązania!

Zobacz koniecznie

Zawirowania gospodarcze wpłynęły na wzrost wysokości rat kredytów hipotecznych, które wielu Polaków zaciągnęło na zakup swoich wymarzonych domów i mieszkań. Dzięki działaniom państwa możliwe jest jednak skorzystanie z wakacji kredytowych ułatwiających przetrwanie trudnego czasu. Ile osób zdecydowało się na taki krok?

Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki ujawnił, że dotąd z wakacji kredytowych skorzystało 500 tys. rodzin. A mówimy o zaledwie dwóch dniach!

Czy to dużo? Szacuje się, że prawo do skorzystania z takiego rozwiązania ma 2 miliony osób. Widać więc wielkie zainteresowanie programem.

Zgodnie z przepisami o wakacjach kredytowych kredytobiorcy mogą zawiesić spłatę czterech rat w roku 2022 i 2023. Środki oczywiście będą musiały zostać spłacone w przyszłości.

Jednocześnie premier Morawiecki zauważył, że kondycja banków w Polsce jest dobra, a sektor dokapitalizowany, płynny, rentowny i oparty na solidnych fundamentach. Bankom nie grozi więc kryzys i nie należy ich żałować. Jeśli zaś banki nie umożliwią klientom skorzystania z wakacji kredytowych – zostaną ukarane.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze