16.9 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

Awantura w Sejmie! Chodzi o Smoleńsk. Jarosław Kaczyński: wiedziałem, że tu jest agentura Putina

Zobacz koniecznie

Podczas posiedzenia Sejmu doszło do awantury. Dotyczyła tematu katastrofy smoleńskiej. W końcu głos zabrał prezes PiS.

Wybrana z list KO poseł Barbara Nowacka domagała się od premiera rozwiązania podkomisji smoleńskiej i ukarania Antoniego Macierewicza. Ostatnio temat został odgrzany przez materiał telewizji TVN.

Wywołany do tablicy poseł PiS odpowiedział posłance.

Mogę spokojnie poczekać aż ci, którzy doprowadzili do oddania Rosji wszystkich dokumentów, skończą krzyczeć. Bo oni krzyczą ze strachu broniąc Tuska, który oddał wszystkie badania stronie rosyjskiej – powiedział Macierewicz.

Chcę powiedzieć bardzo jasno, że raport w pełni jest przedstawiony w dokumentach Komisji. Te krzyki wynikają z tego, że oni boją się, że opinia publiczna dowie się, jaka jest prawda. Dlatego chcą to zakrzyczeć. Wszystkie wyniki są opublikowane. To TVN ukrywa wyniki badań, symulacji pokazujące, że samolot rozbija się zupełnie inaczej niż wynika to z badań pana Miller i pani Anodiny – przekonywał poseł PiS.

Następnie Antoniego Macierewicza zaatakował Krzysztof Gawkowski z Lewicy. Krzyczał m.in. o tańczeniu na grobach. Zarzuty kłamstwa kierował z kolei pod adresem posła PiS Paweł Zalewski z Polski 2050. O dzieleniu Polaków mówił natomiast Andrzej Rozenek z Polskiej Partii Socjalistycznej, w roku 2010 uczestnik polskiej delegacji (wraz z Leszkiem Millerem i Adamem Michnikiem) na spotkanie Klubu Wałdajskiego.

W końcu głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Wiedziałem, że tu jest agentura Putina, ale że tak liczna, to nie – skwitował.

Źródło: wpolityce.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze