25.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Wojna na Ukrainie: żołnierze najbardziej elitarnej rosyjskiej jednostki… uciekli z frontu

Zobacz koniecznie

Brytyjski wywiad podaje, że elitarna rosyjska formacja, która w razie potencjalnej wojny z NATO miała za zadanie bronić rosyjską stolicę, Moskwę, uciekła z frontu podczas walk na Ukrainie. Amerykanie uważają ponadto, że uciekający Rosjanie porzucają broń i sprzęt.

1.Gwardyjska Armia Pancerna to militarna duma Rosji. Mówimy o najlepiej uzbrojonej i wyposażonej jednostce. A w zasadzie… mówiliśmy. Dziś to przeszłość, to historia. Choć jeszcze niedawno wielu ekspertów uważało, że to właśnie owa elitarna formacja miała za zadanie chronić Moskwę podczas potencjalnej wojny z NATO.

Dziś wiemy jednak, że duma Rosji podczas ukraińskiej kontrofensywy… uciekła z frontu. Tak podaje zawsze świetnie poinformowany brytyjski wywiad.

Formacja miała ponieść duże straty już na początku wojny. Następnie nie odbudowano jej w pełni. I to na taką osłabioną jednostkę uderzyli Ukraińcy zadając jej ciężkie straty. Wojsko Putina uciekło, a Brytyjczycy nie mają wątpliwości, że odbudowa prestiżowej jednostki zajmie lata.

Podobnego zdania są Amerykanie, którzy informują, że rosyjskie siły uciekły do kraju zostawiając za sobą sprzęt. Wskazuje to na fatalne dowodzenie po stronie rosyjskiej.

Źródło: polsatnews.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze