18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kraków: po wakacyjnej przerwie wracają wydarzenia w ramach Spotkania z historią

Zobacz koniecznie

Po wakacjach wracają Spotkania z historią. Już 19 października w Krakowie odbędzie się kolejne wydarzenie organizowane przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego.

Gościem Spotkania z historią będzie dr hab. Tomasz Graff. Wygłosi on wykład pt. „Początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich – fakty i mity”.

Spotkanie odbędzie się już w środę 19 października w sali gimnastycznej XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 7. Początek o godzinie 10:30.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego  w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Zadanie: Edukacja młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej i historycznej połączona z rozwojem instytucjonalnym Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego w latach 2020-2022.

Spotkania z historią to projekt realizowany przez Centrum im. Władysława Grabskiego. Ma on na celu przybliżyć młodym Polakom ważne zagadnienia dotyczące historii Ojczyzny w sposób inny niż na lekcjach w szkole. Dzięki temu zdobywana wiedza jest zapamiętywana lepiej i na dłużej, a wielu uczestników projektu może rozbudzić w sobie zainteresowania dziejami kraju, Europy i świata.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze