26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Kwaśniewski, Michnik, Turski, Hartman, Rozenek. Co ich łączy? Uczestniczyli w pogrzebie Urbana!

Zobacz koniecznie

W pogrzebie komunistycznego propagandzisty Jerzego Urbana wzięli udział przedstawiciele „elit” III RP. Czytając ich nazwiska można powiedzieć krótko: zero zaskoczenia.

We wtorek na warszawskich Powązkach Wojskowych miał miejsce pogrzeb Jerzego Urbana. Na cmentarzu pojawili się zarówno protestujący, jak i ci, którzy żegnali komunistycznego propagandzistę.

Urban był rzecznikiem rządu PRL od roku 1981 do 1989, a więc także w stanie wojennym. Organizował regularne konferencje, na których obwieszczał słuchaczom perspektywę komunistycznych władz. Był zaangażowany w nagonkę na „Solidarność” oraz błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę. Urban nie zamilkł w III RP. Przeciwnie. Wydawał gazety plugawie atakujące Kościół, katolickie świętości, papieża Jana Pawła II oraz polskość.

Na pogrzebie Urbana pojawili się: Aleksander Kwaśniewski, Adam Michnik, Marian Turski, Katarzyna Grochola, Olga Lipińska, Piotr Gadzinowski, Jan Hartman oraz Andrzej Rozenek. Nikomu kto żyje w III RP i chociaż pobieżnie zna świat polityki oraz życia społecznego tych osób przedstawiać nie trzeba.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z PO jako samorządowiec zarządzający cmentarzem nie wydał zakazu pochówku Urbana w rodzinnym grobie na Powązkach Wojskowych.

Źródło: wpolityce.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze