-0.3 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Warszawa: wielka akcja służb i wstrząsające rezultaty! Teraz część „kierowców z aplikacji” sprawdzi ABW

Zobacz koniecznie

Policja i Straż Graniczna przeprowadziły wielką akcję. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 200 kierowców przewożących pasażerów w oparciu o funkcjonowanie aplikacji. Rezultaty wstrząsają i dotyczyć mogą nawet bezpieczeństwa kobiet oraz zagrożenia państwa polskiego!

Spośród 189 wylegitymowanych kierowców zatrzymano 12 osób. Chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa. Ale to nie koniec.

Zatrzymani kierowcy, głównie obcokrajowcy z Kaukazu i Azji Środkowej, posiadali m.in. podrobione dokumenty tożsamości lub fałszywe uprawnienia do kierowania pojazdami. Znaleźli się wśród nich także kierowcy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W samochodach znaleziono środku odurzające.

W wyniku akcji służb 13 pojazdów odholowano. Skierowano ponadto wnioski do Straży Granicznej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Chodzi o osoby posługujące się fałszywymi dokumentami. Teraz służby sprawdzą motywy takiego postępowania i ich ewentualny wpływ na bezpieczeństwo państwa.

Innym kontrowersyjnym procederem jest podzielenie przez kierowców terenu centrum Warszawy na własne strefy oraz wyznaczenie konkretnych lokali, spod których kierowcy z aplikacji zabierali pasażerów. Reporter RMF usłyszał ponadto od uczestnika akcji, że celem kierowców były kompletnie pijane kobiety, a działanie miało znamiona polowania. Takie informacje w połączeniu z odnalezieniem w niektórych samochodach środków odurzających budzą przerażenie.

Kontrole kierowców tzw. przewozu osób przeprowadzono jednocześnie w kilku miejscach. Wszystko po to, by nie ostrzegali się przez kontrolami.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze