1.4 C
Warszawa
czwartek, 8 lutego, 2024

Znany w internecie politolog ostro o Konfederacji: całość jest do zniszczenia! VIDEO

Zobacz koniecznie

Politolog i filozof dr Marcin Chmielowski dobrze znany w sieci m.in. za sprawą uczestniczenia przed laty w programie „Młodzież Kontra” zabrał głos podczas Ogólnopolskiego Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych. Jako jeden z czołowych przedstawicieli polskiego ruchu wolnościowego wystawił partii Konfederacja bardzo surową ocenę.

Dr Chmielowski, choć znany głównie z występów telewizyjnych kilka lat temu, nadal jest aktywny w obszarze spraw społecznych. Od czasu występów w „Młodzież Kontra” nie zmienił także poglądów i nadal reprezentuje libertariańską perspektywę na sprawy państwa i gospodarki.

Dlatego też część osób mogłaby błędnie uznać, że blisko mu do Konfederacji i środowisk powiązanych z Januszem Korwin-Mikkem. Nic bardziej mylnego! Dr Marcin Chmielowski goszcząc w Sejmie na imprezie, która mogła wielu osobom kojarzyć się z tym ugrupowaniem, wystawił partii negatywną ocenę. Delikatnie mówiąc. Będąc mniej delikatnym można powiedzieć, że krytyka była miażdżąca!

Dr Chmielowski nie ukrywał, że jako libertarianin negatywnie ocenia politykę prowadzoną przez PiS. Okazało się jednak, że działania Konfederacji także nie zasługują w jego oczach na pozytywną recenzje. Stwierdził bowiem, że niemal zerowa zdolność koalicyjna formacji wyklucza możliwość realizacji programu ugrupowania.

Jakby jednak tego było mało, uważa, że istnienie Konfederacji uniemożliwia realizację postulatów wolnorynkowych, a skupianie zaangażowania wolnościowców właśnie wokół tego ugrupowania de facto stanowi stratę czasu i energii.

Konfederacja po prostu w tej chwili nam przeszkadza we wprowadzaniu zmian wolnorynkowych – powiedział dr Chmielowski. To właśnie dlatego, choć pojedyncze osoby zaangażowane w budowanie Konfederacji dr Chmielowski uznaje za wartościowe, to całemu projektowi życzy upadku.

Całość jest moim zdaniem do zniszczenia – powiedział.

My naprawdę nie musimy się ślizgać po 10 procentach. Czego Polacy nie chcą? Co im się nie podoba? Bo to też wyszło [w badaniach-red.]. Nie podobają im się przekazy, takie, które dzisiaj tutaj też usłyszycie z kanałów, które jedyne co potrafią, to szczuć po prostu na słabszych. Albo szczuć na tych, których po prostu nie lubią – powiedział politolog.

Źródło: YouTube

Całość można zobaczyć TUTAJ. Wypowiedź dr. Chmielowskiego zaczyna się w 5:09.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze