28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Akademia Nowych Mediów zbliża się ku końcowi. Wielki sukces projektu Centrum Grabskiego!

Zobacz koniecznie

Akademia Nowych Mediów – nowy projekt fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego – wielkimi krokami zbliża się do końca. W trakcie sześciu zjazdów organizowanych w weekendy drugiej połowy rok 2022 młodzi uczestnicy projektu uczestniczyli w wykładach, warsztatach, dyskusjach i zajęciach on-line. Wszystkie zajęcia prowadzili niepowtarzalni goście i kompetencji eksperci.

W sobotę i niedzielę 10 i 11 grudnia odbył się VI zjazd Akademii Nowych Mediów, zaś w środę 14 grudnia – webinarium. Przed słuchaczami ANM został jedynie zjazd ewaluacyjny i podsumowanie projektu.

Pierwsza edycja Akademii Nowych Mediów okazała się wielkim sukcesem – także dlatego, że projekt Centrum im. Władysława Grabskiego stanowił odpowiedź na wyzwania otaczającej nas medialnej rzeczywistości. Współcześnie media odgrywają bowiem wielką rolę w życiu codziennym, jak i kształtowaniu postaw, zachowań oraz wartości. Młodzi ludzie świadomi są tej sytuacji podkreślając przy tym, że media – mimo swojej wagi – często nie prezentują wysokiego poziomu.

Warto przy tym podkreślić, że sukces ANM był możliwy także dzięki wsparciu partnerów: strategicznego – Banku Gospodarstwa Krajowego – oraz drugiego z partnerów, czyli Fundacji Empiria i Wiedza. Dzięki ich pomocy udział w Akademii był dla słuchaczy zupełnie bezpłatny.

Ostatnimi akordami tegorocznej edycji Akademii Nowych Mediów były weekendowy zjazd, a w jego ramach m.in. spotkania z red. Adrianem Klarenbachem, dr Piotrem Łuczukiem i red. Pauliną Worożbit. Ostatnie webinarium to dyskusja na temat storytellingu w odniesieniu do zagadnień związanych z ekonomią i gospodarką, którą poprowadził dr Karol Gac.

– Współczesne, zwłaszcza tzw. „nowe media”, to dla młodych wielka szansa, ale także wyzwanie, a czasem wręcz pułapka. Łatwo wpaść w spiralę wiadomości i świata, który kreują. Świata, który nie zawsze jest prawdziwy. By sobie poradzić z tymi wyzwaniami powstała Akademia Nowych Mediów. Szkoli ona kompleksowo. Nie tylko w zakresie wiedzy medialnej czy PR-owej, ale także rysuje szerszy kontekst ekonomiczny, społeczny czy polityczny – mówi Marta Tenerowicz, wiceprezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego.

– To co szczególnie mi się podoba w Akademii Nowych Mediów to wielowątkowe podejście do zagadnień medialnych. Czasem jako młodzi uczestniczymy w warsztatach autoprezentacji czy podstaw public relations. Często brakuje im jednak szerszego kontekstu. Akademia wypełnia tę lukę. Daje nam odpowiedzi na temat tego jakie są przyczyny, ale i następstwa działań medialnych, jakie ich uwarunkowania i potencjalne zagrożenia – mówi z kolei Sylwester Stachurski, uczestnik projektu.

Zjazd ewaluacyjny kończący projekt odbędzie się w weekend 17 i 18 grudnia. Wtedy też organizatorzy i najaktywniejsi uczestnicy projektu dokonają jego podsumowania i oceny.

Jak podkreślają przedstawiciele fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego, projekt ma szansę być kontynuowany w następnych latach.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze