21.3 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

Za nami ostatnie „Spotkanie z historią”. Wielki sukces Centrum Grabskiego!

Zobacz koniecznie

W środę w Krakowie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu Spotkanie z Historią. Było to szesnaste w tym roku wydarzenie organizowane przez Centrum im. Władysława Grabskiego. Inicjatywa okazała się wielkim sukcesem, gdyż w jej ramach do wielu szkół na terenie całej Polski przybywali historycy i rekonstruktorzy, którzy edukowali o przeszłości w sposób inny niż na lekcjach.

W ramach projektu realizowanego przez Centrum Grabskiego uczniowie szkół mogli poznawać historię w innowacyjny i atrakcyjny sposób, a więc inaczej niż często wygląda to na szkolnych lekcjach. Do placówek w ramach inicjatywy przychodzili bowiem zaproszeni przez organizatorów wydarzeń prelegenci – historycy i regionaliści – a także rekonstruktorzy.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Zadanie: Edukacja młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej i historycznej połączona z rozwojem instytucjonalnym Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego w latach 2020-2022.

W środę 7 grudnia w Niepublicznym Chrześcijańskim Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie przy ul. Armii Krajowej 4 odbyło się szesnaste spotkanie w ramach Spotkań z Historią. Tym razem dr hab. Tomasz Graff wygłosił wykład pt. „Początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich – fakty i mity”. Dzięki spotkaniu młodzi Polacy poznali złożoną rzeczywistość pierwszego, a zarazem kluczowego wydarzenia w naszej narodowej historii.

Było to tym samym ostatnie, szesnaste spotkanie realizowane w tym roku przez Centrum im. Władysława Grabskiego.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze