18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Prezydent USA ośmieszył Putina? Joe Biden w Kijowie

Zobacz koniecznie

Prezydent USA niespodziewanie przybył dziś do Kijowa. A to wszystko tuż przed pierwszą rocznicą napaści Rosji na Ukrainę. Ciężko sobie wyobrazić większy cios wizerunkowy dla Władimira Putina.

Od kilku tygodni trwały spekulacje na temat tego jak Zachód oraz Rosja zareagują na rocznicę wybuchu pełnowymiarowej wojny. Teraz już wiemy co szykowały Stany Zjednoczone. To wizyta Joe Bidena w Kijowie i zapowiedź przekazania Ukrainie wsparcia o wartości 500 mln dolarów, w tym amunicji do systemu HIMARS. Możliwe jednak, że nie jest to ostatnie słowo.

Wizyta prezydenta USA w Kijowie to cios wizerunkowy we Władimira Putina. I to pomimo faktu, że Amerykanie powiadomili Rosjan o planach prezydenta Bidena.

Oto bowiem Rosjanie 12 miesięcy temu rozpoczęli działania mające doprowadzić ich do rychłego zajęcia Kijowa. Tymczasem po tym okresie nie tylko nie zajęli miasta, ale nadal na Ukrainie rządzi ten sam rząd i prezydent Wołodymyr Zełenski, który gościł prezydenta Stanów Zjednoczonych prezentowanych w rosyjskiej propagandzie jako wielki wróg.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze