21.3 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Decyzja Trumpa ws. Antify! MOCNA deklaracja!

Zobacz koniecznie

Wielokrotnie w Internecie zobaczyć mogliśmy lewicowe bojówki łamiące prawo w tzw. zadymach. Wśród nich znajdują się socjaliści i anarchiści. Antifa w porównaniu do państw zachodnich w Polsce jest słaba. Dali o sobie znać m.in. 11 listopada w poprzednich latach. W 2011 roku  niemiecka, uzbrojona  Antifa, która wspierała polskich, lewicowych działaczy zaatakowała  członków grup rekonstrukcyjnych, ubranych w historyczne mundury.

 

Dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, laureat literackiej Nagrody Nobla uznany w plebiscycie BBC za najwybitniejszego Brytyjczyka wszech czasów Winston Churchill powiedział kiedyś: „Przyszli faszyści będą nazywać się antyfaszystami”.

 

25 maja w stanie Minnesota, w największym jego mieście doszło do sytuacji, która odbiła się bardzo szerokim echem w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. W Minneapolis policjant dusił podczas interwencji czarnoskórego mężczyznę. Funkcjonariusz dociskał szyję obywatela kolanem, ten mówił mu, że brakuje mu tlenu. Po przyjeździe pogotowia lekarze orzekli zgon. Po tej sytuacji w mieście doszło do zamieszek, płonęły samochody i budynki, okradano także sklepy. Do akcji przeciwko protestującym włączona była Gwardia Narodowa, której na Twitterze za sprawną akcję pogratulował prezydent Stanów Zjednoczonych. Napisał, że anarchiści kierowani przez Antifę zostali zatrzymani.

 

„Ci bandyci hańbią pamięć George’a Floyda. Nie pozwolę na to. Właśnie rozmawiałem z gubernatorem Timem Walzem i powiedziałem mu, że wojsko będzie z nim do samego końca, aż pokonamy trudności i przejmiemy kontrolę. Jeśli rozpoczną się grabieże, rozpocznie się strzelanie”– skomentował.

 

Część osób twierdzi, że dla przeciwników rządu i lewicowych bojówek śmierć Afroamerykanina to pretekst do wszczęcia burd. Trump w przeszłości wspominał o podjęciu decyzji, aby Antifę wpisać na listę organizacji terrorystycznych. Dziś prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił na swoich mediach społecznościowych, że jego kraj uzna Antifę za organizację terrorystyczną.

 

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1267129644228247552

 

Źródło: Twitter, tvn24, fronda.pl, wikipedia

Fot: Flickr

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze