22.4 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ! czyli modlitwa czyniąca cuda

Zobacz koniecznie

„Jezu ty się tym zajmij” to słowa modlitwy, której początek sięga jesieni 1940 roku. Akt zawierzenia się Bogu jest wyjątkowy, gdyż ojciec Dolindo otrzymał ją od samego Jezusa. Modlitwa ta skutkuje np. nawracaniem ateistów lub łaskami, o które wierni proszą Boga.

Ojciec Dolindo Ruotolo to włoski błogosławiony, cieszący się wielkim szacunkiem św. Ojca Pio. Urodził się 1882 roku w Neapolu, gdzie jako dziecko ciężko chorował. W 1905 roku przyjął święcenia kapłańskie i został mianowany profesorem Szkoły Apostolskiej, w której objął funkcję nauczania śpiewu gregoriańskiego. Jego twórczość przyniosła ówczesnemu światu wiele dobrego- napisał podyktowany mu przez Jezusa Akt zawierzenia powszechnie znany jako „Jezu ty się tym zajmij”. Jest on również dawcą proroczej wiadomości z 2 lipca 1965 roku o świętym Janie Pawle II, a dokładniej o obaleniu przez polskiego papieża komunizmu.

Fragment wiadomości;
„[…] Polska uwolni świat od najstraszliwszej tyranii komunistycznej. Pojawi się nowy Jan, który w heroicznym marszu rozerwie kajdany i pokona granice narzucone przez komunistyczną tyranię”.

Ojciec Dolindo w 1960 roku doznał wylewu w skutek, którego jego lewa strona ciała została sparaliżowana, po dziesięciu latach zmarł. Jego grób znajduje się w kościele św. Józefa dei Vecchio w Neapolu. Proces beatyfikacji Włocha został zakończony w listopadzie 2007 roku, kiedy Benedykt XVI uznał jego świętość życia.

Wracając jednak do Aktu zawierzenia, zyskuje on cały czas popularność z racji na skuteczność, którą zagwarantował Chrystus, mówiąc, że jest on więcej wart niż tysiąc innych modlitw. Oryginalny tytuł brzmi ,,Nie chcę się niepokoić, mój Boże: ufam Tobie!”, warto dodać, że momentami powyższa modlitwa jest poniekąd interpretacją i analizą modlitwy znanej każdemu katolikowi „Ojcze nasz”.

W modlitwie Jezus prosi nas, abyśmy oddali mu wszystkie nasze problemy, a on się nimi zajmie, będzie jak lekarz. Chce, abyśmy mu w pełni zaufali, a wtedy, jeśli będzie potrzeba, uczyni cud. Jednak rozmyślanie o sprawie, ludzkie szukanie rozwiązań, uniemożliwi wyzwolenie i prowadzenie przez Chrystusa. Prosi też, aby w chwilach słabości powtarzać z wiarą i zaufaniem:

„O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!”

Powyższe krótkie zdanie może zastąpić całą modlitwę Aktem zawierzenia. Jednak warto zapoznać się ze słowami, które w modlitwie kieruje do nas Jezus.

Treść Aktu zawierzenia:

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.

Sprzeczne z zawierzeniem jest martwienie się, zamęt, wola rozmyślania o konsekwencjach zdarzenia. Podobne jest to do zamieszania spowodowanego przez dzieci domagające się, aby mama myślała o ich potrzebach gdy tymczasem one chcą się tym zająć same, utrudniając swymi pomysłami i kaprysami jej pracę. Zamknijcie oczy i pozwólcie Mi pracować, zamknijcie oczy i myślcie o obecnej chwili, odwracając myśli od przyszłości jak od pokusy.

Oprzyjcie się na Mnie wierząc w moją dobroć, a poprzysięgam wam na moją miłość, że kiedy z takim nastawieniem mówicie: „Ty się tym zajmij”, Ja w pełni to uczynię, pocieszę was, uwolnię i poprowadzę.

A kiedy muszę was wprowadzić w życie różne od tego, jakie wy widzielibyście dla siebie, uczę was, noszę w moich ramionach, sprawiam, że jesteście jak dzieci uśpione w matczynych objęciach. To, co was niepokoi i powoduje ogromne cierpienie to wasze rozumowanie, wasze myślenie po swojemu, wasze myśli i wola, by za wszelką cenę samemu zaradzić temu, co was trapi.

Czegóż nie dokonuję, gdy dusza, tak w potrzebach duchowych jak i materialnych, zwraca się do mnie mówiąc: „Ty się tym zajmij”, zamyka oczy i uspokaja się! Dostajecie niewiele łask, kiedy męczycie się i dręczycie się, aby je otrzymać; otrzymujecie ich bardzo dużo, kiedy modlitwa jest pełnym zawierzeniem Mnie. W cierpieniu prosicie, żebym działał, ale tak jak wy pragniecie… Zwracacie się do Mnie, ale chcecie, bym to ja dostosował się do was. Nie bądźcie jak chorzy, którzy proszą lekarza o kurację, ale sami mu ją podpowiadają. Nie postępujcie tak, lecz módlcie się, jak was nauczyłem w modlitwie „Ojcze nasz”: Święć się Imię Twoje, to znaczy bądź uwielbiony w tej mojej potrzebie; Przyjdź Królestwo Twoje, to znaczy niech wszystko przyczynia się do chwały Królestwa Twego w nas i w świecie; Bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi, to znaczy Ty decyduj w tej potrzebie, uczyń to, co Tobie wydaje się lepsze dla naszego życia doczesnego i wiecznego.

Jeżeli naprawdę powiecie Mi: „Bądź wola Twoja”, co jest równoznaczne z powiedzeniem: „Ty się tym zajmij”, Ja wkroczę z całą moją wszechmocą i rozwiąże najtrudniejsze sytuacje. Gdy zobaczysz, że twoja dolegliwość zwiększa się zamiast się zmniejszać, nie martw się, zamknij oczy i z ufnością powiedz Mi: „Bądź wola Twoja, Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym, że wdam się w tę sprawę jak lekarz, a nawet, jeśli będzie trzeba, uczynię cud. Widzisz, że sprawa ulega pogorszeniu? Nie trać ducha! Zamknij oczy i mów: Ty się tym zajmij!”. Mówię ci, że zajmę się tym i że nie ma skuteczniejszego lekarstwa nad moją interwencją miłości. Zajmę się tym jedynie wtedy, kiedy zamkniesz oczy.

Nie możecie spać, wszystko chcecie oceniać, wszystkiego dociec, o wszystkim myśleć i w ten sposób zawierzacie siłom ludzkim albo – gorzej – ufacie tylko interwencji człowieka. A to właśnie stoi na przeszkodzie moim słowom i memu przybyciu. Och! Jakże pragnę tego waszego zawierzenia, by móc wam wyświadczyć dobrodziejstwa i jakże smucę się widząc was wzburzonymi.

Szatan właśnie do tego zmierza: aby was podburzyć, by ukryć was przed moim działaniem i rzucić na pastwę tylko ludzkich poczynań. Przeto ufajcie tylko Mnie, oprzyjcie się na mnie, zawierzcie Mnie we wszystkim. Czynię cuda proporcjonalnie do waszego zawierzenia Mnie, a nie proporcjonalnie do waszych trosk.

Kiedy znajdujecie się w całkowitym ubóstwie, wylewam na was skarby moich łask. Jeżeli macie swoje zasoby, nawet niewielkie lub staracie się je posiąść, pozostajecie w naturalnym obszarze, a zatem podążacie za naturalnym biegiem rzeczy, któremu często przeszkadza szatan. Żaden człowiek rozumujący tylko według logiki ludzkiej nie czynił cudów. Lecz na sposób Boski działa ten, kto zawierza Bogu.

Kiedy widzisz, że sprawy się komplikują, powiedz z zamkniętymi oczami duszy: Jezu, Ty się tym zajmij! Postępuj tak we wszystkich twoich potrzebach. Postępujcie tak wszyscy, a zobaczycie wielkie, nieustanne i ciche cuda. To wam poprzysięgam na moją miłość.

(Z pism Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo)

 

Wojciech Piech

Źródło:https://misyjne.pl/niezwykla-modlitwa-jezu-ty-sie-tym-zajmij-wideo/

Foto: zrzut z ekranu/Youtube.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze