Ekspert WHO ostrzega! Jest NIEBEZPIECZNIE…

Jak wiadomo od wielu miesięcy cały świat walczy z epidemią koronawirusa. Wiele krajów może się pochwalić wygraną, ale w innych państwach sytuacja wciąż jest dramatyczna. Ekspert Światowej Organizacji Zdrowia postanowił ostrzec przed koronawirusem. 

W tym tygodniu odbyła się konferencja prasowa podczas, której szef Światowej Organizacji Zdrowia postanowił ostrzec wszystkich przed epidemią koronawirusa. Jak wiadomo bo wielu miesiącach walki, w wielu krajach zrezygnowano już z wielu obostrzeń chociażby z powodów gospodarczych, gdyż ludzie tracili pracę, a ekonomia rządzi się swoimi prawami.

Podczas konferencji prasowej szef WHO –  Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że mimo iż Nowa Zelandia jeszcze niedawno cieszyła się z sukcesu i pokonania koronawirusa, teraz znowu posiada wzrost zachorowań.

Stwierdził bowiem, że to 18 czerwca na świecie odnotowano największą liczbę zachorowań od początku epidemii.

Pandemia COVID-19 przyspiesza w skali globalnej, a świat wkracza w nową i niebezpieczną fazę rozprzestrzeniania się koronawirusa przy wprowadzonych środkach bezpieczeństwa.

-powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Stwierdził, że po zlikwidowaniu niektórych obostrzeń ludzie zachowują się jakby zapomnieli, że jest koronawirus i nie zachowują żadnej ostrożności, nie dezynfekują rąk, nie zachowują żadnego dystansu.

Wielu ludzi, co zrozumiałe, ma dość siedzenia w domu, a kraje chcą jak najszybciej otworzyć swoje społeczeństwa i gospodarki. Ale musimy pamiętać, że wirus wciąż szybko się rozprzestrzenia.

-zaznaczył.

Co sądzicie na temat jego słów?

 

Źródło: popularne.pl

Foto: Pixabay.com

 

 

Komentarze

Komentarze