5.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Jest już pierwszy sondaż na drugą turę wyborów! Walka będzie zażarta!

Zobacz koniecznie

Wszystko wskazuje na to, że w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. Pojawił się już pierwszy sondaż mający ukazać poparcie dla tych kandydatów wśród Polaków przed kolejną batalią o fotel prezydencki.

 

Kantar na zlecenie TVN 24 tuż po sondażowych wynikach pierwszej tury jakie pojawiły się już po godzinie 21 w niedzielę sprawdził nastroje wśród Polaków i próbował się dowiedzieć na kogo będą oni głosować w kolejnej turze. Przeprowadził on za pomocą metody mieszanej, czyli pośrednictwa internetu oraz telefonów badanie na grupie reprezentatywnej 1513 pełnoletnich osób.

 

Z sondażu Kantar wynika, że na obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę zagłosowałoby 45,4% wyborców natomiast na Rafała Trzaskowskiego 44,7% wyborców. Różnica między kandydatami jest minimalna, gdyż wynosi 0,7 punkta procentowego. Kandydaci mają również o co walczyć, gdyż 9.9% respondentów nie jest jeszcze zdecydowanych na kogo odda swój głos. Pokazuje to, iż w najbliższych dniach będzie czekać Polaków zażarta batalia pomiędzy politykami.

 

Warto przypomnieć, że według wyników z 87,16% komisji pierwszą turę wyborów wygrał Andrzej Duda, a na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski. Na obecnie urzędującego prezydenta głos oddało 45,24% wyborców, a na kandydata Koalicji Obywatelskiej 28,92%.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ Andrzej Duda (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze