Nadeszła druga fala zakażeń! Koronawirus sieje spustoszenie

Spełniają się najgorsze rządów i naukowców. Mamy do czynienia z drugą falą koronawirusa! Czy można coś na to poradzić?

Pandemia koronawirusa trwa już od dłuższego czasu, a sam wirus nadal zbiera śmiertelne żniwo. W ostatnim czasie nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń. W Polsce mamy w sumei aż 32 821 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. 

 

Korea Południowa oficjalnie ogłosiła u siebie drugą falę koronawirusa. Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, przewiduje, że w Polsce jesienią może nadejść druga fala zachorowań.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nowy rodzaj kleszcza! Przenosi groźnego wirusa!

 

Trudno mówić o jakiejkolwiek poprawie sytuacji. W sumie zmarło 1396 osób, 92 992 osoby są objęte kwarantanną, a 16 574 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym.

 

Stan na 24 czerwca to 21 ofiar śmiertelnych i 294 nowe zakażenia koronawirusem. Najgorzej wciąż jest w woj. śląskim, gdzie tylko dzisiaj miało miejsce 108 nowych zakażeń i doszło do 7 nowych zgonów. Nie najlepiej jest także w województwie łódzkim i mazowieckim, gdzie liczba zakażeń przekroczyła dzisiaj 30 i pojawiło się kilka ofiar śmiertelnych.

 

Z jednej strony jesteśmy dobrze oceniani w Europie. Z drugiej jednak pewne dane nie są aż takie pozytywne. Warto też wspomnieć, że niestety są grupy ludzi, które, z nieznanych przyczyn (może to myślenie życzeniowe) zdają się zachowywać, jakby nic się nie działo

 

-wypowiedział się dr Sutkowski.

 

CZYTAJ TAKŻE: Trzaskowski oskarżony o kłamstwo: „Jest w stanie powiedzieć wszystko”

 

Wydawało się, że wszystko zmierza w Europie ku końcowi, jednak w ostatnich dniach w wielu krajach mówi się o nadejściu drugiej fali koronawirusa.

 

Powszechnie znane objawy koronawirusa to między innymi suchy kaszel, dreszcze, gorączka, bóle mięśni i stawów, ból gardła i ogólne poczucie osłabienia. W zaawansowanych stadiach pojawiały się także duszności i zapalenie płuc. Jeśli zauważysz u siebie takie symptomy, to warto zareagować i nie narażać siebie i innych.

 

CZYTAJ TAKŻE: Ekspert z TVN nazwał Biedronia chorym umysłowo! (WIDEO)

 

Źródło: tvn24.pl, portal.abczdrowie.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com OKO. press

Komentarze

Komentarze