Nowe informacje o ataku nożownika! Wiemy kim jest sprawca

W dniu wczorajszym informowaliśmy na łamach naszego portalu o kolejnym ataku, do jakiego doszło w Europie. Tym razem miał on miejsce w centrum popularnego szkockiego miasta Glasgow, a dokładniej w jednym z tamtejszych hoteli. Uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował ludzi zadając im rany. W tej sprawie pojawiły się w mediach nowe informacje dotyczące okoliczności, skutków zajścia, a także o samym sprawcy.

 

Wbrew początkowym doniesieniom o tym, iż zginąć miały trzy osoby, wiadomo teraz, że rannych zostało sześcioro ludzi, jednak nikt z nich nie został zabity. Wśród poszkodowanych znalazł się też funkcjonariusz policji, który bez uzbrojenia przybył na miejsce ataku w ramach interwencji.

 

Hotel Park Inn, w którym rozegrały się chwile grozy jest miejscem zajmowanym w czasie epidemii koronawirusa przez migrantów. Jak podała stacja Sky News, to właśnie jeden z nich- Sudańczyk, który od około pół roku przebywał w Szkocji. Na jego irracjonalne zachowanie mieli skarżyć się ostatnio inni azylanci oraz uchodźcy przebywający w tym hotelu. Mężczyzna miał skarżyć się na panujące warunki oraz jedzenie i zachowywać się w sposób wskazujący na zaburzenia psychiczne.

 

O tym, że mężczyzna może być niebezpieczny, zawiadamiali wcześniej inni Sudańczycy tam mieszkający. Rodacy mieli bać się tego człowieka obserwując co się z nim dzieje. Szczególne zaniepokojenie zakwaterowani w hotelu Park Inn miało zostać zgłoszone przez azylantów dzień przed atakiem. Po otrzymaniu takowych informacji, urzędnik zajmujący się sprawami imigracyjnymi zgłosił sprawę pracownikom hotelu.

 

Chwilę przed nożowniczym atakiem urzędnik rozmawiać miał telefonicznie ze sprawcą. Nie udało się go jednak powstrzymać. Swój krwawy plan zaczął on realizować atakując też pracowników recepcji.

 

Stacja BBC przekazała, że oprócz wspomnianego policjanta ranni zostali ludzie w wieku: 17, 18, 20, 38 oraz 53 lata. Najmłodszy z poszkodowanych ma pochodzić ze Sierra Leone. Napastnik został finalnie zastrzelony przez policję podczas akcji.

 

Choć jak donoszą media, atak raczej nie miał podłoża terrorystycznego, to jednak jak podaje Daily Mail w ramach śledztwa sprawdzone ma zostać czy sprawca ataku mógł inspirować się atakiem, którego dokonano kilka dni wcześniej w mieście Reading, gdzie tydzień temu imigrant pochodzący z Libii zabił przy użyciu noża trzy osoby, a trzy kolejne ranił.

 

 

Źróło: BBC ; Sky News ; Rmf24.pl ; Daily Mail

Fot.: Pixabay

Komentarze

Komentarze