23.5 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

OGRANICZENIA w programie 500 plus? Minister zdradziła…

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo kilka lat temu partia rządząca – Prawo i Sprawiedliwość wprowadziła program socjalny 500 plus dla rodzin. Ostatnio jednak pojawiło się wiele spekulacji, że trzeba będzie ograniczyć program 500 plus. Minister rodziny zdradziła całą prawdę.

Jak już chyba każdy wie kilka lat temu wprowadzono program 500 plus dla polskich rodzin. W jednym z wywiadów profesor Paweł Wojciechowski wyraził swoją opinię, że według niego 500 plus powinno przysługiwać jedynie rodzinom przy najniższych dochodach.

To świadczenie nie wszystkim się należy, powinny je otrzymywać dzieci mniej zamożnych rodziców.

-dodał.

Jego wypowiedź wywołała „burzę” różnych komentarzy. Jego wypowiedź skomentowała nawet minister rodziny Marlena Maląg.

Krytycznie odniosła się do słów profesora. Stwierdziła również, że takie słowa ją oburzają.

Jestem zbulwersowana taką wypowiedzią głównego ekonomisty ZUS. Inwestycja w rodzinę jest priorytetem naszego rządu. Ta inwestycja rozpoczęła się od wygranej prezydenta Andrzeja Dudy w 2015 r., a program „Rodzina 500 plus” został wprowadzony w kwietniu 2016 r.

-powiedziała minister rodziny.

Dodała, iż program jest teraz szczególnie istotny. Chociażby przez panującą pandemię. Według niej pomógł teraz wielu rodzinom.

Uspokoiła wszystkich twierdząc, że na pewno program 500 plus nie będzie podlegał żadnym ograniczeniom.

Nie ma takiej możliwości, nie ma nawet takiego rozważania, byśmy społeczne programy, w tym program „Rodzina 500 plus” mieli ograniczać. Wypowiedź głównego ekonomisty ZUS zupełnie nie bierze pod uwagę analizy sytuacji polskich rodzin. Myślę, że pani prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska podejmie w tej sprawie stosowne działania.

-zaznaczyła.

Priorytetem rządu jest obecnie ochrona miejsc pracy, z czym wiąże się także sytuacja polskich rodzin. Z instrumentów wsparcia w ramach tarcz: antykryzysowej, finansowej i pomocowej do przedsiębiorców trafiło ponad 74 mld zł.

-zakończyła.

Co sądzicie o programie 500 plus? Myślicie, że powinno się nałożyć na niego jakieś ograniczenie?

Źródło: wgospodarce.pl

Foto: Pixabay.com

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze