15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Wybory prezydenckie 2020! Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza!

Zobacz koniecznie

Dzisiaj odbyły się wybory prezydenckie, podczas których Polacy mogli wybrać prezydenta na kolejną kadencję. Według wyników sondażowych odbędzie się druga tura. Wstępne wyniki pokazały jednak dosyć słaby wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza, który już go skomentował. 

Sondażowe wyniki wyborów znajdują się poniżej:

41,8 proc – Andrzej Duda, 30,4 proc Rafał Trzaskowski, 13,3 proc. Szymon Hołownia, 7,4 Krzysztof Bosak, Robert Biedroń uzyskał 2,9 proc. głosów. Natomiast kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał głosy  2,6 proc. badanych Marek Jakubiak uzyskał 0,5 proc., Waldemar Witkowski 0,3 proc., Stanisław Żółtek 0,3 proc., Paweł Tanajno 0,3 proc., a Mirosław Piotrowski 0,2 proc.

Władysław Kosiniak Kamysz uzyskał dosyć słabe poparcie. Teraz postanowił skomentować swój wynik.

Ten finał nie daje mi satysfakcji, nie ma co ukrywać. Nie wierzę, że z bratobójczej wojny wyjdzie na końcu coś dobrego, ale taka jest decyzja, a ja szanuję decyzję moich rodaków.

-powiedział.

Dziękuję przede wszystkim za to, że byliście ze mną przez te ostatnie osiem, dziewięć miesięcy tej najdłuższej kampanii prezydenckiej w historii, która miała swoje różne zmienne, taki rollercoaster odbył się w tej kampanii.

-dodał Kosiniak.

Wierzę, że to, co robiliśmy przez te ostatnie miesiące,(…) ta propozycja Polski, która nie jest Polską podzieloną, a Polską wspólnotową, która nie ulega bratobójczej walce – na to pytanie zadane dzisiaj naszym rodaków uzyskałem odpowiedź, może to jeszcze nie ten moment, może to jeszcze nie ta chwila, ale ja dalej wierzę, że to jedyna słuszna droga.

-zaznaczył.

 

Źródło: Rmf24.pl

Foto: zrzut ekranu

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze