17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Znamy sondażowe wyniki wyborów! Trzaskowski mocno skomentował

Zobacz koniecznie

Kandydat z Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich 2020, Rafał Trzaskowski, komentuje wyniki. Dostał się do drugiej tury razem z Andrzejem Dudą.

 

„Gdyby nie Małgorzata Kidawa-Błońska, gdyby nie samorządowcy, gdyby nie Senat, byłoby już dawno temu po wyborach, a tak to mamy szansę wygrać te wybory”

 

– zaczął przemówienie Rafał Trzaskowski.

 

W pierwszej kolejności Trzaskowski podziękował swojej żonie Małgorzacie Trzaskowskiej oraz Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

 

CZYTAJ TAKŻE: Fatalny wynik lewicy! „Będziemy się bić”

 

„Dzisiaj spacerowałam po ulicach Warszawy i wiem, że duża część z was chciałaby wygrać już w pierwszej turze, tak jak w Warszawie, ale moi drodzy ten wynik pokazuje jedno, co najważniejsze, a mianowicie ponad 58 proc. społeczeństwa chce zmiany. Chcę do tych wszystkich obywateli dzisiaj jasno powiedzieć: 'będę waszym kandydatem, będę kandydatem zmiany'”

 

– powiedział kandydat z Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski.

 

Trzaskowski podziękował także pozostałym kandydatom.

 

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsze wyniki wyborów! TAK zagłosowali Polacy

 

41,8 proc. ankietowanych zdecydowanie oddało głos na obecnego prezydenta, kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Andrzeja Dudę. Natomiast na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 30,4 proc. badanych, 13,3  proc. z respondentów zadeklarowało, że oddało swój głos na Szymona Hołownię.

Poparcie dla kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka wyniosło 7,4 proc.

Robert Biedroń uzyskał 2,9 proc. głosów.

Natomiast kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał głosy  2,6 proc. badanych

 

Wstępne wyniki wyborów poznajemy dzisiaj po godz. 21 dzięki przeprowadzonemu sondażowi exit poll. Według PKW (Państwowej Komisji Wyborczej) oficjalne wyniki tegorocznych wyborów znane będą i podane do wiadomości publicznej dopiero we wtorek.

 

Kto wygra? Czy będzie druga tura? Czy mój kandydat przejdzie? – te pytania zadawała sobie dzisiaj większość Polaków. Teraz już znają wstępne odpowiedzi. N aoficjalne wyniki trzeba jeszcze poczekać.

 

Źródło: interia.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com The EURO CITIES network

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze