28.5 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nękał modelkę i w sądzie oblał ją kwasem. Sąd Najwyższy wydał wyrok

Zobacz koniecznie

Karę 25 lat więzienia dla Roberta W., który oblał kwasem siarkowym fotomodelkę Katarzynę Dacyszyn orzekł Sąd Najwyższy. Mężczyzna oparzył jej m.in. twarz i oko. Dramat rozegrał się w budynku sądu w Łodzi w 2016 roku, gdy skazany czekał na rozprawę, oskarżony przez znaną modelkę o nękanie.

Sąd Najwyższy odrzucił kasację Roberta W. Mężczyzna przez 11 lat nękał łódzką fotomodelkę Katarzynę Dacyszyn. Wysyłał jej obraźliwe wiadomości SMS, a także ubliżał jej w internecie.

Kobieta oskarżyła Roberta W., który był wtedy jej sąsiadem o nękanie. W sierpniu 2016 r. przed rozprawą w łódzkim sądzie mężczyzna podszedł do Dacyszyn z kubkiem po kawie i oblał ją kwasem siarkowym, który wlał do środka.

Żrąca substancja spowodowała u modelki rozległe poparzenia twarzy, oka, klatki piersiowej i tułowia. Z relacji świadków wynika, że atak mężczyzny był zaplanowany, a mężczyzna przygotowywał się do niego.

W październiku 2017 r. Sąd Okręgowy w Łodzi skazał mężczyznę na 25 lat więzienia i wydał 12-letni zakaz zbliżania do ofiary. Kara była surowsze niż ta, wnioskowana przez prokuraturę. Według sądu sprawca działał z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia kobiety, bo miał świadomość, że kwas może być groźny dla życia. Tym samym sprawę zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa, a nie uszkodzenie ciała. Ten wyrok został utrzymany w mocy również przez sąd apelacyjny.

Pokrzywdzona została ograbiona z dotychczasowego życia. Z cierpieniem psychicznym i fizycznym będzie zmagała się do końca życia – powiedział sędzia Piotr Mirek.

Od wyroku sądu apelacyjnego kasację do Sądu Najwyższego wniósł obrońca skazanego. W skardze tej zabiegał o uchylenie orzeczenia i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania. Adwokat W. chciał zmiany kwalifikacji czynu z usiłowania zabójstwa na ciężkie obrażenie ciała pokrzywdzonej, które jest zagrożone karą do 15 lat więzienia. Pełnomocnik poszkodowanej i prokuratura zgodnie wnieśli o oddalenie kasacji.

Źródło: polsatnews.pl, tvp.info
Fot.: zdj. ilustracyjne/Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze