18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

PILNE! Podpalono Kościół z wiernymi!

Zobacz koniecznie

Według organizacji Open Doors chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą na świecie. Wczoraj na naszym portalu pisaliśmy na temat strzelaniny w jednym z Kościołów w RPA. Teraz znów doszło do kolejnego ataku. Podpalono Kościół z wiernymi wewnątrz!

Jak wiadomo chrześcijanie prześladowani są na całym świecie. Zarówno w krajach muzułmańskich, ale także w Indiach. Według organizacji Open Doors są najbardziej prześladowaną grupą na świecie.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! STRZELANINA w Kościele!

Wczoraj rano doszło do kolejnego ataku na Kościół. Wszystko stało się podczas porannej mszy. Tym razem do niebezpiecznego wydarzenia doszło w Kościele  pod wezwaniem Królowej Pokoju w Ocala na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie to było bardzo niebezpieczne, gdyż zamachowiec wjechał do kościoła swoim samochodem, później wylał benzynę i podpalił.

Na szczęście nic nikomu się nie stało, a ludzie zdążyli uciec z płonącego kościoła. Sprawcą był 23-letni mężczyzna.

Mężczyzna bo zamachu na świątynie chciał uciec z miejsca zdarzenia. Nie udało mu się to jednak. Wszystko dzięki zastępcy szeryfa, któremu udało się złapać i obezwładnić 23-letniego mężczyznę.

Przypomnijmy, że wczoraj pisaliśmy o ataku na Kościół w RPA. Jak poinformowała południowoafrykańska policja w siedzibie Międzynarodowego Zielonoświątkowego Kościoła Świętości (International Pentecostal Holiness Church, IPHC) w Zuurbekom doszło do strzelaniny, w wyniku której kilka osób poniosło śmierć, a kilka osób zostało rannych.

Takie ataki to niestety częste przypadki. Prześladowanie chrześcijan  na całym świecie rośnie.

 

Źródło: TVP Gorzów

Foto: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze