PILNE! Koronawirus w Polsce. POWRÓCĄ obostrzenia! Ministerstwo Zdrowia…

Jak wiadomo od wielu miesięcy Polska zmaga się z epidemią koronawirusa. Mimo, iż raz jest lepiej, a raz gorzej zakażeń wciąż przybywa. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało nawet o rekordowej liczbie zakażeń. Powrócić mają też co niektóre restrykcje. Gdzie i o jakich mowa? Przeczytaj koniecznie!

Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje Polaków na temat nowych zakażeń. Dzisiaj również napisano, iż padł kolejny rekord.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Polsce. Padł REKORD zakażeń! Ministerstwo przekazało TRAGICZNE wieści…

Teraz Ministerstwo Zdrowia podało kolejny, ważny komunikat. Jak się okazuje w wielu regionach mają zostać przywrócone obostrzenia. Restrykcje mają wejść w życie już w tą sobotę.

Obszary, które znajdują się w czerwonej strefie muszą zasłaniać usta i nos, ponadto liczba gości na weselach ma wynieść maksymalnie 50 osób, pojawi się także zakaz targów, lub wszelkich wydarzeń kulturalnych.

Miasta, które znajdują się w strefie żółtej nie będą mieć obowiązku zasłaniania ust i nosa na przestrzeni publicznej, ale muszą nosić maseczki zarówno w sklepach jak środkach transportu, z kolei liczba gości na weselach nie może wynieść więcej niż 100 osób. Podczas wydarzeń kulturalnych lub sportowych zajętych może być jedynie 25% wolnych miejsc.

Są też powiaty, które już niedługo mogą zaliczać się do stref żółtych. Chodzi tu m.in o takie powiaty jak:

kluczborski, kościerski, pucki, wejherowski, nowodworski, Słupsk, srzyżowski, przeworski, łęczyński, a także jaworski.

Aktualna liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi) znajduje się tutaj:

Na całym świecie sytuacja związana z koronawirusem jest naprawdę poważna. Liczba zakażeń stale rośnie. Szczególny problem mają takie kraje jak Stany Zjednoczone, Brazylia, czy Indie. Jak widać na razie nic nie wskazuje na to, że społeczeństwo powróci do normalnego życia.

Źródło: pikio.pl

Foto: archiwum

Komentarze

Komentarze