25.5 C
Warszawa
piątek, 12 sierpnia, 2022

Liczba szczepionek przeciwko-Covid 19 ma znacznie wzrosnąć.

Zobacz koniecznie

Na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski poinformował, że do tej pory do Polski trafiło 1 mln 257 tys. 300 dawek szczepionki przeciwko Covid-19. Poinformował także, o planach na najbliższe miesiące. Liczba szczepionek ma stopniowo znacznie się zwiększać. 

 

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, na której prezes ARM Michał Kuczmierowski ogłosił jaka ilość dawek szczepionek przeciwko Covid-19 jest zaplanowana na najbliższy czas. Kuczmierowski informuje, że w dalszym ciągu przyjmowane są nowe punkty szczepień, a szczepienia pracowników DPS-ów nadal są realizowane. Na chwilę obecną zaplanowana ilość zamówionych dawek wynosi 120 tys. Z podanych informacji dowiadujemy się, że jedna dostawa może dostarczyć minimum 90 sztuk dawek preparatu. Jest wiele DPS-ów gdzie liczba pensjonariuszy wynosi zaledwie 40 pensjonariuszy. Mieszkańcy z tych placówek mają możliwość skorzystania ze szczepionki dla grupy 0.

 

W poniedziałek rozpoczęto szczepienia  pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. Chęć skorzystania ze szczepionki wyraziło 70 tys. mieszkańców DPS-ów co w przeliczeniu daje 70%. Aby móc skorzystać z dostępnego preparatu mieszkańcy nie muszą się przemieszczać. Dla ich wygody bez problemu, będą mogli skorzystać z mobilnych punktów szczepień. Według obecnych ustaleń szczepienia w Domach Opieki Społecznej mają się zakończyć 22 stycznia.

 

Rząd deklaruje znaczne zwiększenie ilości szczepinek. Wzrosty szczepionek mają zwiększyć się nawet pięciokrotnie, jednak zależy to od wielu czynników. Jednym z nich są modyfikacje procesów produkcyjnch. „Nie wiemy na ile są to fakty, nie chcielibyśmy niepotrzebnie rozbudzać naszych wyobraźni (…) Natomiast jesteśmy przygotowani nawet na pięciokrotne wzrosty tych dostaw, bo ten system, który w tej chwili jest przygotowany – on spokojnie obsłuży takie ilości dawek, które mogłyby trafiać do Polski, ale odpowiedzialnie możemy mówić tylko o horyzoncie do połowy lutego i dzisiaj wiemy, że jest to 360 tys. mniej niż było to deklarowane” – możemy przeczytać na portalu rmf24.pl

 

Źródła:

rmf24.pl

Fot.: 5mindlazdrowia.pl

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze