20 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

Wege burgery, kurczaki i jajka. Roślinna rewolucja w McDonald’s

Zobacz koniecznie

Popularna restauracja postanowiła położyć kres zapowiedziom i dokonała wreszcie przewrotu. Mowa o McDonald’s, który dopiero co zawarł porozumienie z Beyond Meat, przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją substytutów mięsa z roślin.

 

Przedstawiciele McDonald’s przymierzają się do podbicia podniebień swoich klientów „roślinną wieprzowiną” oraz „roślinnymi kurczakami”. Firma zamierza także wkrótce rozpocząć badania nad wytworzeniem zamiennika dla… jajek. Wszystkim ma zająć się korporacja Beyond Meat, która na co dzień dostarcza „bezmięsne mięso”. Wiadomo, że reprezentanci restauracji podpisali już z nią umowę na wkłady do kanapek McPlant.

 

ZOBACZ TEŻ: Ogromna wyrwa o średnicy niemal 30 m. Jak bardzo głęboka? [WIDEO]

 

Z powodu tych okoliczności wydany został komunikat prasowy, w którym wiceprzewodnicząca McDonald’s Francesca DeBiase tłumaczyła, skąd wziął się taki pomysł. Jak powiedziała, chcą zapewnić klientom jeszcze większy wybór.

Zawarcie tej strategicznej umowy jest ważnym krokiem na drodze do wprowadzenia pysznych, wysokiej jakości roślinnych produktów do naszego menu

– dodała.

 

Mimo że koncepcja ta brzmi naprawdę zadziwiająco, McDonald’s nie był w tym pierwszy. Wyprzedził go w tym Burger King, który w 2019 roku powprowadzał do obrotu Impossible Whoppera, w środku którego umieszczono zamiennik mięsa wyprodukowany przez firmę Impossible Foods. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i kanapka zyskała rzeszę fanów, dlatego też później wprowadzono Impossible Croissan’wicha.

 

ZOBACZ TEŻ: Dramatyczne nagranie z uczelni! Nie żyją studenci [WIDEO]

 

Substytuty mięsa tworzy się między innymi z białek pszenicznych i ziemniaczanych, dodając odpowiednią ilość związków mineralnych. Poza tym można wyprodukować je z ryżu, fasoli mung i grochu. Przykładów takich zamienników jest jednak zdecydowanie więcej i każdy szef kuchni ma na nie swój własny przepis.

 

Źródła: biznes.wprost.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze