15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Młodzi wspierają Polski Ład. Akcja promocyjna w całej Polsce.

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości od lat prowadzi zrównoważoną politykę, dbając zarówno o interesy seniorów, osób w wieku średnim, jak i młodzieży. 1 sierpnia 2019 roku wprowadzono program „Bez PIT dla młodych”, dzięki czemu zarobki osób do 26 roku życia znacznie wzrosły. Kolejne propozycje dla młodego pokolenia, PiS ma zamiar zaoferować w ramach Polskiego Ładu. W ten weekend młodzi włączyli się w jego promocję. 

Zainicjowana przez Kluby Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” akcja ulotkowa, objęła swym zasięgiem cały kraj. Młodzi od terenów górskich, aż po pomorze, zaangażowali się w promocję nowego programu rządowego, który ma odmienić życie Polaków. W akcję zaangażowały się także inne środowiska młodzieżowe, między innymi Forum Młodych PiS.

Młodzieżowi działacze rozdali tysiące ulotek informacyjnych w ramach lokalnych społeczności. Mieszkańcy często i chętnie wchodzili w dyskusję nt. nowego programu i zgłaszali im swoje uwagi. Uczestnicy akcji na bieżąco informowali o jej postępach za pomocą swoich mediów społecznościowych, używając oznaczenia #PolskiŁad.

W akcję ulotkową osobiście zaangażował się lider środowiska, Minister Adam Andruszkiewicz. Jego aktywność odnotował na Twitterze jeden z działaczy Stowarzyszenia „Dla Polski”, Kamil Sienicki.

Gdzie można dowiedzieć się więcej na temat programu „Polski Ład”? 

Pilotażowy fundusz inwestycyjny dla Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz ich związków, ruszył już 2 lipca. Odpowiedzi na pytania „Jak” i „Gdzie” skorzystać z programowych środków, znaleźć można na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego, który obsługuje ten Fundusz. Pełną instrukcję wraz z odnośnikami do aplikacji, w której składać można wnioski, znajdziecie pod tym linkiem. 

Jeśli natomiast nie jesteście Jednostkami Samorządu Terytorialnego, a chcielibyście dowiedzieć się, jakie są założenia programowe całego projektu, zajrzyjcie na polskilad.pis.org.pl.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze