17.9 C
Warszawa
czwartek, 26 maja, 2022

Niepokojące informacje z Zakopanego! Skoki nie odbędą się?

Zobacz koniecznie

Pojawiły się niepokojące prognozy z Zakopanego. Synoptycy zapowiadają silny wiatr i opady śniegu. Co z konkursami w sobotę i niedzielę?

Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do Zakopanego. Już dziś zawodnicy wystartują w kwalifikacjach, które mają się odbyć o godzinie 18:00. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy a zmagania indywidualne mamy zobaczyć w niedzielę. Synoptycy uspokajają – weekend zapowiada się z dobrą pogodą. Gorzej ma być dzisiaj.

Skoki narciarskie w Zakopanem. Niepokojące informacje na temat pogody

Kibice chcący obejrzeć zmagania skoczków na Wielkiej Krokwi mogą się martwić tylko dzisiejszymi kwalifikacjami, które mogą nie dojść do skutku. Przewidywania meteorologiczne mówią o wietrze sięgającym 5-6 m/s. Do tego ma sypać śnieg. Późnym wieczorem pogoda ma być tylko gorsza.

– Według dzisiejszych prognoz, nie w piątkowe przedpołudnie, jak to wskazywały wcześniejsze dane, lecz dopiero pod wieczór może coraz silniej wiać. Spodziewamy się nawet porywów 10 -15, a w Tatrach do 30 m/s –  powiedział Polskiej Agencji Prasowej Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiatr może przeszkodzić w kwalifikacjach, ale nie musi. Zdaniem Walijewskiego wszystko zależy od kierunku wiatru. Jeśli będzie on zachodni, to osłonięta wzniesieniami skocznia w Zakopanem może nie być aż tak bardzo narażona na silne podmuchy.

Z kolei sobota i niedziela zapowiada się już ze znacznie słabszym wiatrem i nic nie powinno przeszkodzić w rozegraniu konkursów. Ponadto nie są także prognozowane opady śniegu, za to synoptycy przewidują dość silny mróz. W sobotę temperatura w Zakopanem ma oscylować w granicach -7 stopni Celsjusza. Cieplej będzie w niedzielę, kiedy na termometrach zobaczymy -3 stopnie.

Fot. YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze