9 C
Warszawa
sobota, 28 maja, 2022

Premier Morawiecki zaniepokojony reakcją Niemiec na rosyjskie działania wobec Ukrainy

Zobacz koniecznie

Szef polskiego rządu skomentował postawę Republiki Federalnej Niemiec wobec agresywnego zachowania władz Federacji Rosyjskiej względem Ukrainy.

„Z niepokojem obserwuję sytuację na Ukrainie oraz reakcje naszych sąsiadów z Niemiec w obliczu zagrożenia ze strony Rosji. Wielkim rozczarowaniem jest m.in. wstrzymywanie zgody Niemiec na dostawę broni z Estonii dla państwa, które przygotowuje się do obrony przed agresorem” – napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

„Niestety realizuje się czarny scenariusz, przed którym od dawna ostrzegaliśmy – budowa Nord Stream 2, szantaż gazowy Rosji, miliardy zainwestowane przez Putina w Europie, a także pieniądze zainwestowane w byłych polityków i lobbystów dają mu narzędzia do terroryzowania kolejnych krajów Europy” – zauważył prezes Rady Ministrów.

„Polska od wielu lat jest zdecydowana w swoim poparciu dla ukraińskiej drogi do integracji z Europą i Zachodem. Przeciwstawiamy się konsekwentnie kolejnym aktom agresji ze strony Rosji, choćby nielegalnemu zajęciu Krymu. I nasz głos jest dzisiaj po stronie naszych sąsiadów z Kijowa. Jesteśmy po stronie ukraińskiej wolności, demokracji, bezpieczeństwa i prawa Ukraińców do suwerennego decydowania o losie swojego narodu. Jesteśmy też po stronie pokoju” – zadeklarował premier.

„Interesy ekonomiczne i energetyczne żadnego z krajów europejskich nie mogą być traktowane jako powód do agresji wobec naszego Sąsiada” – zakończył wpis Mateusz Morawiecki.

Źródło: facebook

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze