16.9 C
Warszawa
piątek, 22 września, 2023

Putin pozbawi Europę gazu?! Wykonał telefon

Zobacz koniecznie

Rosja stawia warunki i chce płatności za gaz w rublach. Niemcy przygotowują się na kryzys w dostawach. Putin rozmawiał z Scholzem.

Władimir Putin rozmawiał przez telefon z niemieckim kanclerzem Olafem Scholzem, próbując przekonać go do płatności za gaz w rublach. Scholz odmówił, jednak wykazał zainteresowanie rozwiązaniem z udziałem Gazprombanku.

Jak wynika z oficjalnych informacji Niemcy nadal będą dokonywać opłat za gaz w euro albo dolarach. Putin proponuje jednak, aby Niemcy wpłacały środki na konto konto Gazprombanku a tam zostaną zamienione na ruble.

– Kanclerz Scholz nie zgodził się na tę procedurę przez telefon, poprosił jednak o pismo by mógł dokładniej przeanalizować temat – przekazał rzecznik. Prezydent Rosji skontaktował się w tej samej sprawie z premierem Włoch Mario Draghim, który także nie powiedział stanowczego „nie”.

Gazprombank nadal nie jest objęty sankcjami, których wobec niego domaga się Polska i Litwa. Nie jest jasne, czy brak zgody na propozycję Putina oznacza przerwanie dostaw gazu do Europy.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze