17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Kolejna obniżka podatków! W kieszeniach Polaków zostaną miliardy! Zyska wielu przedsiębiorców

Zobacz koniecznie

Sejm znów obniżył podatki. Od 1 lipca PIT będzie wynosił nie 17, ale jedynie 12 procent! Dzięki temu w naszych kieszeniach zostaną miliardy! A to nie jedyne dobre zmiany.

Rząd Mateusza Morawieckiego ocenia, że na obniżce podatków zyska aż 13 milionów Polaków! Dzięki decyzji władz w naszych kieszeniach zostanie około 15 miliardów złotych!

Zmniejszeniu stawki podatku PIT o 5 pkt proc. towarzyszy zachowanie w mocy bardzo korzystnych zmian, które zaczęły obowiązywać od 1 stycznia. Mowa o znacznie podwyższonej kwocie wolnej od podatku, która od wprowadzenia Polskiego Ładu wynosi 30 tys. zł. Ponadto próg podatkowy utrzymano na poziomie 120 tys. zł.

Do wartych odnotowania korekt należy ponadto możliwość odliczenia części składki zdrowotnej od podstawy opodatkowania. Dotyczy to niektórych grup przedsiębiorców (płacących podatek liniowy, ryczałt lub z kartą podatkową). Brak takiej możliwości był jedną z większych kontrowersji towarzyszących Polskiemu Ładowi.

Zlikwidowana zostaje ponadto tzw. ulga dla klasy średniej, ale osoby, dla których owo rozwiązanie byłoby korzystniejsze, otrzymają wyrównanie z urzędu skarbowego. Nie ma więc mowy o czyjejś stracie.

Inne korzystne zmiany dotyczą m.in. rodzin. Sejm zwiększył bowiem limit dochodów dziecka, jakie może ono osiągnąć bez negatywnego wpływu na preferencję podatkową rodziców. Tutaj skok jest bardzo wyraźny: z nieco ponad 3 tys. zł do ponad 16 tys.!

Zmiany poparło 246 posłów. 40 było przeciwko. 170 wstrzymało się od głosu.

Źródło: bankier.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze