10.4 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

Białystok: Podlaski Klub Patriotyczny rozpoczyna swoją działalność

Zobacz koniecznie

Na mapie Białegostoku pojawiło się nowe interesujące miejsce. To Podlaski Klub Patriotyczny. Jego zadaniem będzie gromadzenie młodych działaczy i społeczników. Ponadto Klub stanie się miejscem spotkań, szkoleń i dyskusji. Tym samym inicjatywa fundacji Prosto z Mostu zawitała do województwa podlaskiego.

Podlaski Klub Patriotyczny, jak informują przedstawiciele fundacji, zajmować się będzie animowaniem projektów patriotycznych, kulturalnych, historycznych i społecznych na terenie województwa podlaskiego. Będzie także wspierał i realizował inicjatywy o charakterze ogólnopolskim. Ma być także wsparciem inicjatyw realizowanych przez inne podmioty, nie posiadające należytego zaplecza. Co oczywiste nie zabraknie w nim dyskusji czy debat, zwłaszcza dotyczących historii i kultury. Jego planowana aktywność to także szkolenia dla młodych działaczy sektora pozarządowego i spotkania z ciekawymi gośćmi.

Białystok jest trzecim po Krakowie oraz Warszawie ośrodkiem, w którym rozwijamy swoją aktywność. Stąd wywodzi się wielu spośród naszych współpracowników, tutaj chcemy budować jeden z filarów naszej działalności. Cieszę się, że możemy to robić poprzez udostępnienie miejsca, w którym młodzi i nie tylko młodzi działacze będą mogli rozwijać swoją działalność społeczną. Tej ostatniej wciąż jest zbyt mało. Trzeba ją wspierać, szkolić w zakresie jej prowadzenia oraz do niech zachęcać. To jeden z naszych celów – mówi prezes fundacji dr Krzysztof Tenerowicz.

Fundacja Prosto z Mostu to organizacja powstała już w 2014 roku. Jest m.in. wydawcą portalu ToHistoria.pl. Jej aktywność koncentruje się w obszarach: medialnym, edukacyjnym i historyczno-kulturalnym.

Powstanie Podlaskiego Klubu Patriotycznego było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze