-2.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

II zjazd Akademii Nowych Mediów już w weekend

Zobacz koniecznie

Już w najbliższy weekend młodzież z całej Polski spotka się na II zjeździe Akademii Nowych Mediów. Projekt organizowany przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego, którego strategicznym partnerem jest Bank Gospodarstwa Krajowego, to świetna szkoła dla przyszłych adeptów dziennikarstwa.

Praca z obrazem, dźwiękiem i budowanie wizerunku w sieci – to wszystko słuchacze projektu mają na „wyciągnięcie ręki”. Podczas wykładów, warsztatów i webinariów zgłębiają oni tajniki świata mediów, zwłaszcza mediów społecznościowych.

Skąd wziął się pomysł na organizację takiego projektu? Odpowiedzi udziela prezes Centrum im. Władysława Grabskiego dr Krzysztof Tenerowicz: Jak większość naszych działań, także i to adresowane jest do młodych osób. Żyjąc w XXI wieku wydaje się nam, że wszystko wiemy, kontrolujemy, jesteśmy świadomi nadchodzących zmian. Kolejne wydarzenia, by wspomnieć tu tylko pandemię czy też wojnę na Ukrainie, przekonują nas, że tak nie jest. W szybszej i lepszej percepcji tych wydarzeń coraz większą rolę odgrywają nowe media. Zwłaszcza te, o których istnieniu jeszcze 20 lat temu nawet nie myśleliśmy. Nasz projekt ma ułatwić młodzieży świadome wchodzenie w świat, jaki opisują, a czasem wręcz kreują. Niesie to bowiem za sobą tyle samo szans co zagrożeń.

Zjazd Akademii Nowych Mediów. Źródło: Centrum Grabskiego

Podczas II zjazdu uczestnicy Akademii skoncentrują się na zagadnieniach związanych z cyberbezpieczeństwem i cyberkompetencjami oraz zajmą się obszarami dotyczącymi marketingu, komunikacji biznesowej oraz etyką w biznesie i mediach.

Dzięki wsparciu projektu przez partnera strategicznego Bank Gospodarstwa Krajowego oraz drugiego z partnerów, Fundację Empiria i Wiedza, udział słuchaczy w Akademii jest całkowicie darmowy.

Źródło: materiały prasowe CGW

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze