26.1 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

W PKP o aktywności społecznej z prezesem TG „Sokół” w Białymstoku

Zobacz koniecznie

Za nami lutowe spotkanie spotkanie Podlaskiego Klubu Patriotycznego na którym gościliśmy Łukasza Bardłowskiego –  prezesa Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Białymstoku im. gen. Tadeusza Rozwadowskiego.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o mechanizmach, roli i celach jaką pełnią organizacje społeczne w naszym społeczeństwie z podkreśleniem ich znaczenia jako podstawowego filaru wspierania lokalnych inicjatyw oraz budowania wspólnoty. Nasz gość podkreślał, że efektywna organizacja społeczna opierania się na zaangażowaniu wolontariuszy, transparentności działań oraz otwartości na współpracę z lokalnymi instytucjami.

Prezes Łukasz Bardłowski dzieląc się swoim doświadczeniem wskazywał na wyzwania z którymi organizacje społeczne się zmagają, ale także na możliwości jakie stwarzają dla rozwoju społeczeństwa. W szczególności poprzez mobilizowanie obywateli do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, ale i trosce o rozwój siebie, zwłaszcza w tak zaniedbywanym ostatnio aspekcie aktywności fizycznej.

Spotkanie ro gorąca dyskusja i pytania do naszego gościa. Była to doskonała okazja do wymiany poglądów i lepszego zrozumienia wagi zaangażowania społecznego na kształt naszych małych ojczyzn. Bez wątpienia nie był to ostatni akord naszej współpracy z TG „Sokół”.

Powstanie Podlaskiego Klubu Patriotycznego było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku. Lokal znajduje się w Białymstoku przy ul. Jurowieckiej 30A/2.

 

/mz/

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze