6.4 C
Warszawa
piątek, 30 września, 2022

Krzysztof Bosak jest pewien, że wśród wyborców Konfederacji są również osoby z jednopłciowych par

Zobacz koniecznie

Kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak udzielił dla RadiaZet.pl obszernego wywiadu, w którym poruszane były kwestie m.in. zbliżających się wyborów, Unii Europejskiej oraz światopoglądowe, w tym modne ostatnio tematy dotyczące par jednopłciowych.

 

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami, a w związku z tym większość kandydatów na głowę państwa udziela wielu wywiadów w mediach. Tak również jest w przypadku Krzysztofa Bosaka. W rozmowie dla RadiaZet.pl przedstawił on swoje stanowisko na temat różnych tematów. Wśród nich były również te o LGBT oraz związkach partnerskich.

 

Kandydat na prezydenta zapytany został przez dziennikarza m.in. o to, gdzie się sytuuje światopoglądowo oraz czy jakieś mniejszości mogłyby się obawiać jego rządów. Krzysztof Bosak odpowiedział: „Nikt się nie powinien obawiać. Jako chrześcijanin wyznaję miłość bliźniego i zagwarantuję bezpieczeństwo oraz prawa obywatelskie dla wszystkich obywateli naszego państwa, jak i również wszystkich tymczasowo przebywających na terenie Polski”.

 

Kandydat Konfederacji odniósł się także do samego pojęcia mniejszości seksualnych. „W istocie nie jest to żadna mniejszość, tylko grupa obywateli, połączona jakąś cechą czy upodobaniem ze sfery intymnej, którzy stwierdzają, że na tej podstawie należy nadać im nowe prawa. A ja nie mogę się zgodzić na różnicowanie praw obywateli w zależności od kwestii intymnych. To byłoby niesprawiedliwe i nielogiczne.

 

W cywilizacji, w której mamy takie same prawa, wyróżniamy w sposób szczególny na poziomie prawnym jedną instytucję: rodzinę. Tam się rodzą dzieci, które do pewnego wieku, jako istoty słabsze – ale też ich mamy – wymagają ochrony prawnej: rozpoznania praw majątkowych, prawa do opieki, obowiązku łożenia w razie rozstania rodziców. Od czasów rzymskich jest to przyczyna istnienia prawa rodzinnego.

 

Natomiast jeśli dwoje czy więcej dorosłych osób złączonych jest wspólnym zainteresowaniem – np. osobami tej samej płci – to oczywiście mają do tego prawo, ale taka sytuacja nie zasługuje, by rozpoznawać ją prawnie i na tej podstawie definiować nowe przywileje”.

 

Krzysztof Bosak wypowiedział się również na temat praw do dziedziczenia przez osoby żyjące w związkach jednopłciowych oraz ewentualnym dowiadywaniu się os tanie zdrowia partnera. „Prawo nie powinno rozpoznawać upodobań seksualnych i na tej podstawie różnicować praw. Jeśli postulujemy jakieś ułatwienia to powinny one dotyczyć albo wszystkich obywateli albo nikogo”.

 

Kandydat Konfederacji dodał następnie: „Nie ma żadnego powodu, by tworzyć nowe rozwiązania prawne. Środowisko LGBT szuka na siłę różnego rodzaju prawnych sytuacji, by przedstawiać się w roli ofiary. A tak naprawdę w obecnym systemie radzi sobie świetnie. Wręcz wykorzystuje różne możliwości dla swojego rozwoju, nieraz znacznie lepiej niż środowiska konserwatywne. Granty zza granicy, finansowanie samorządów – można powiedzieć, że wyspecjalizowało się w prowadzeniu organizacji pozarządowych i przepalaniu pieniędzy”.

 

Krzysztof Bosak w rozmowie stwierdził również, że jest przekonany, iż wśród wyborców Konfederacji znajdują się osoby homoseksualne. „Osoby homoseksualne istnieją w społeczeństwie i jestem pewien, że także wśród wyborców Konfederacji. Wypowiedzi takich osób zanotowałem nawet na naszym forum i wiem, że np. podoba im się nasz program gospodarczy czy międzynarodowy. Pewnie nie do końca są pogodzeni z naszym konserwatyzmem, ale jednak nas popierają.

 

Ludzie podejmują wybory polityczne na podstawie różnych czynników. Mamy w społeczeństwie homoseksualistów, dla których jest to program ideowo-polityczny i oni zawsze będą chętniej głosować np. na Biedronia. Mamy też takich, dla których jest to po prostu jeden z wymiarów ich życia i po prostu podejmują decyzję o głosowaniu na podstawie spraw gospodarczych czy ustrojowych. Ale to, że takie osoby istnieją, to fakt. Niczym mnie pan w tym pytaniu nie zaskoczył.”

 

Źródło: Radio Zet

Foto: You Tube/ Konfederacja TV (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze