25.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Najnowszy sondaż prezydencki. Duda z dużymi problemami w drugiej turze?

Zobacz koniecznie

Sondażownia United Surveys stworzyła dla RMF FM i Dziennika gazety Prawnej najnowszy sondaż prezydencki. Wynika z niego, iż bez drugiej tury się nie obędzie, a w niej Andrzej Duda mógłby mieć duży problem z trzema kandydatami.

 

Z sondażu United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej oraz RMF FM wynika, że do urn poszłoby blisko 46% wyborców. Pozostali się wahają albo deklarują, że na głosowanie się nie wybierają.

 

Jak wynika z sondażu pierwszą turę wyborów dość pewnie wygrałby Andrzej Duda. Chęć zagłosowania na niego wyraziło 41,2% respondentów. Tuż za nim uplasował się Rafał Trzaskowski, który cieszy się 27% poparciem. Starta kolejnych kandydatów do prowadzącej dwójki jest już znaczna. Trzeci jest Szymon Hołownia, na którego zagłosowałoby 12% wyborców, za nim uplasował się Władysław Kosiniak – Kamysz z poparciem 7%, a Krzysztof Bosak uzyskałby 6,6% głosów. Wciąż coraz niższe poparcie w sondażach notuje Robert Biedroń. Kandydat Lewicy w badaniu stworzonym przez United Surveys uzyskał 2,2%.

 

Mimo, że Andrzej Duda może wygrać pewnie pierwszą turę to jego triumf w drugiej nie jest wcale pewny. Gdyby zmierzyłby się z Rafałem Trzaskowskim to na kandydata PiS-u zagłosowałoby 44,5%, a na obecnego prezydenta Warszawy 44,3%. Pozostali respondenci nie wiedzą na kogo oddaliby swój głos.

 

Bardzo podobnie sprawa wygląda w starciu pomiędzy Dudą a Hołownią, bądź Kosiniakiem-Kamyszem. Gdyby obecny prezydent w drugiej turze mierzył się byłym prezenterem TVN to zagłosowałoby na niego 43,4% wyborców, a na Hołownię 43,1%. Pozostali respondenci albo nie wiedzą na kogo oddaliby głos albo w ogóle, by nie głosowali. Jeśli kandydat PiS-u zmierzyłby się z kandydatem PSL-u to na obydwu zagłosowałoby po 45,3% wyborców.

 

Źródło: RMF24

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze