6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Nietypowy objaw koronawirusa! Na palcach pojawiają się…

Zobacz koniecznie

Pandemia koronawirusa trwa już od dłuższego czasu, a sam wirus nadal zbiera śmiertelne żniwo. Z czasem pojawiają się także kolejne objawy COVID-19.

W ostatnim czasie słyszymy coraz więcej doniesień o nowych objawach koronawirusa. Naukowcy nie są do końca pewni, czy to kolejne mutacje koronawirusa, czy może zupełnie nowy wirus.

 

CZYTAJ TAKŻE: Skandal z udziałem Zenka Martyniuka! Reputacji już nie uratuje

 

Powszechnie znane były do tej pory objawy koronawirusa takie jak suchy kaszel, dreszcze, gorączka, bóle mięśni i stawów, ból gardła i ogólne poczucie osłabienia. W zaawansowanych stadiach pojawiały się także duszności i zapalenie płuc.

 

Lekarze wskazują także takie nietypowe objawy jak zapalenie spojówek czy utrata zmysłu węchu i smaku. Ostatnio jednak pojawił się nowy, zadziwiający objaw – tzw. „covidowe palce”. Innymi słowy chodzi o pojawiające się zmiany, przypominające z wyglądu odmrożenia, na palcach u stóp. Dr Misha Rosenbach, dermatolog ze Szpitala Uniwersytetu w Pensylwanii zauważył u swoich pacjentów czerwone i fioletowe przebarwienia na stopach, całkiem jak przy odmrożeniu.

 

– To, co widzimy, zazwyczaj jest reakcją na zimno, ale obserwujemy to w środku wiosny. I dzieje się to w takiej skali jak COVID-19, w związku z tym uważamy, że istnieje ścisły związek z zakażeniem

 

– mówiła w rozmowie z ABC News Amy Paller, profesor dermatologii z Uniwersytetu Northwestern.

 

CZYTAJ TAKŻE: Ten pies i ślepa kura robią rzeczy nie do pomyślenia! Sam zobacz (FOTO)

 

Nie jest pewne, że pacjenci z tymi nietypowymi objawami mają koronawirusa. Mimo to w większości przypadków to się sprawdza. Szczególnie gorączka, suchy kaszel i duszności powinny nas zaalarmować.

 

Źródło: portal. abczdrowie.pl / foto Pixabay.com

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze