6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

TU liczba zakażeń rośnie! PRZYWRÓCONO obostrzenia!

Zobacz koniecznie

Od kilku miesięcy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Mimo, iż w wielu krajach uporano się z groźnym wirusem, spora liczba krajów wciąż z nim walczy. Nawet Nowa Zelandia, która niedawno ogłosiła sukces znów musi zachować ostrożność. Teraz również w innym kraju powróciły obostrzenia. Zobacz, o którym kraju mowa!

Jak wiadomo w wiele krajów powoli znosi wszelkie obostrzenia i próbuje wrócić do normalności. Jednak w pewnym kraju postanowiono przywrócić obostrzenia aż w 19 regionach. Boją się bowiem drugiej fali epidemii koronawirusa. Mowa tutaj o Portugalii. Potwierdzono tam ponad 40 tysięcy zakażeń, a liczba zgonów wynosi ponad 1000.

Według statystyk w Portugalii wskaźnik zakażeń pokazuje, że aktualnie jest tam naprawdę wysoki poziom zakażeń i jeden z wyższych w Europie.

W tych regionach pozostaje obowiązek obywatelski, by pozostać w domu. Oznacza to, że ​​ludzie mogą z niego wychodzić na publiczna ulice tylko w kilku wyjątkowych sytuacjach.

-powiedział premier Portugalii Antonio Costa.

W Portugalii za złamanie wszelkich zakazów grożą spore kary m.in. 100-500 euro dla obywateli, a dla firm nawet i 5000 euro.

Dodatkowo w 19 regionach, gdzie przywrócone zostaną obostrzenia, zostanie również wprowadzony stan klęski żywiołowej.

Jak widać może minąć jeszcze sporo czasu zanim wszystko wróci do normalności. Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno Nowa Zelandia cieszyła się pokonaniem koronawirusa, a ostatnio doszło do kolejnych przypadków zakażeń.

 

Źródło: popularne.pl

Foto: archiwum

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze