18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

W końcu dowiadujemy się całej prawdy! Minister zdrowia wydał oświadczenie!

Zobacz koniecznie

Wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, wyjawia prawdę o sytuacji związanej z koronawirusem. W swoim oświadczeniu skupia się na respiratorach, które miały przybyć do Polski w kwietniu.

Według tvn24.pl, Janusz Cieszyński przekazał informację, że resort zdrowia otrzymał całą zaliczkę w wysokości prawie 10 milionów euro od dostawcy, który nie dostarczył zamówionych respiratorów.

 

partia respiratorów […] nie została dostarczona, pełną kwotę tej zaliczki, czyli prawie 10 milionów euro, otrzymaliśmy od naszego dostawcy na rachunek Ministerstwa Zdrowia

 

– powiedział Cieszyński, według tvn24.pl

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy potwierdzony lek na koronawirusa! Brytyjskie szpitale podają go już pacjentom

 

 

Sprawa respiratorów już od jakiegoś czasu wywoływała burze wśród internautów i polityków. Posłowie Koalicji Obywatelskiej zdecydowali się nawet na przeprowadzenie kontroli poselskiej. W jej trakcie ujrzały światło dzienne niektóre fakty, do których odniósł się w swoim oświadczeniu wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński.

 

Tvn24.pl podaje, że ministerstwo zdrowia miało podpisać umowę z firmą E&K, która miała za zadanie zgodnie z nią zrealizować dostawę 1200 respiratorów, za około 195,5 mln złotych.

 

–jest tam jasno wskazane, że druga strona, która określona jest w preambule jako wykonawca, to jest de facto dostawca tych produktów

 

– podkreśla wiceminister zdrowia.

 

Wiceminister zdrowia odpowiada na zarzuty i zauważa, że w samej umowie określono, że dostawca jest jednocześnie wykonawcą zamówienia. Ponadto Janusz Cieszyński dodaje, że umowa zawiera precyzyjne sformułowania dotyczące przedmiotu umowy, asortymentu, terminu wykonania i ceny respiratorów.

 

(…) zamówienie do tej umowy, które jednoznacznie precyzuje, co jest jej przedmiotem, jaki asortyment, w jakim terminie i za jaką cenę ma być dostarczony

 

– wypowiada się Cieszyński podczas  wystąpienia.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nietypowy objaw koronawirusa! Na palcach pojawiają się…

 

 

 

Źródło: lelum.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com TVP info

Zobacz więcej

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze