28.5 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Donald Tusk odpowiada Andrzejowi Dudzie: „I do like you”

Zobacz koniecznie

Andrzej Duda został wkręcony przez rosyjskich youtuberów, którzy podszywając się za Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guteressa przeprowadzili rozmowę telefoniczną z głową państwa. W rozmowie tej prezydent Polski przyznał, że Donald Tusk go nie lubi. Były premier postanowił odpowiedzieć.

 

Jak poinformowaliśmy na łamach naszego portalu Andrzej Duda został wkręcony przez dwóch rosyjskich youtuberów, którzy specjalizują się we wkręcaniu wysoko postawionych polityków. Jeden z nich zadzwonił do prezydenta Polski podszywając się pod Sekretarza Generalnego ONZ.

 

Rozmowa toczyła się na różne tematy, gdyż nie brakło kwestii stosunków polsko-ukraińskich, LGBT oraz nawet Donalda Tuska. Gdy konwersacja przeszła właśnie na osobę byłego premiera to Andrzej Duda stwierdził, że przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej go nie lubi.

 

Zripostować tę wypowiedź postanowił sam Donald Tusk. Na swoim Twitterze napisał: „I do like you, Mr. President. Especially for your openness”, co miałoby znaczyć: „Lubię Cię Panie Prezydencie. Zwłaszcza za twoją otwartość”.

 

 

Warto podkreślić, że para rosyjskich youtuberów – Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoljarow występujący pod pseudonimami: Vovan i Lexus znana jest na całym świecie. Ofiarami ich wkrętów padł już m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, wnuk królowej Elżbiety II – książę Harry oraz amerykańska polityk Partii Demokratycznej Maxine Waters.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze