20.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

DRAMATYCZNA sytuacja w Meksyku! REKORDOWA liczba ofiar!

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo od wielu miesięcy cały świat walczy z epidemią koronawirusa. Mimo, iż wiele krajów poradziło już sobie z pandemią. Wciąż są kraje, w których liczba osób zakażonych i ofiar rośnie. Niektórych sytuacja jest wręcz tragiczna. 

Mimo, że wiele krajów ogłosiło swój sukces w walce z koronawirusem w wielu innych krajach wciąż sytuacja jest dramatyczna. Tragiczna jest chociażby w Meksyku, w którym odnotowano rekordową liczbę ofiar.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Meksyku przekroczyła 30 tysięcy.

-możemy przeczytać w komunikacie Ministerstwa Zdrowia w Meksyku.

Jak informuje meksykańskie ministerstwo w ciągu doby w kraju zmarło ponad 500 osób. Z kolei w ciągu doby odnotowano ponad 6000 nowych zakażeń.

W Meksyku w sumie zarażonych koronawirusem jest ponad 200 tysięcy osób.

Jest to rekord i według danych to Meksyk ma teraz największy problem z wirusem porównując z innymi krajami na całym świecie.

Co ciekawe w Meksyku przeprowadzono bardzo małą ilość testów na koronawirusa dlatego też zakażeń może być znacznie więcej niż oficjalnie podaje ministerstwo.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wczoraj zanotowano największą liczbę zakażeń koronawirusem. Jak informuje WHO są trzy kraje na świecie, które aktualnie posiadają najwięcej zakażonych osób. Są to m.in: Stany Zjednoczone, Brazylia oraz Indie.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała także, że na świecie każdego dnia z powodu koronawirusa ponosi śmierć ponad 5 tysięcy osób.

Patrząc na te liczby nie wygląda to najciekawiej i chyba upłynie jeszcze dużo czasu zanim uda nam się wrócić do pełnej normalności.

 

Źródło: wprost.pl

Foto:  archiwum

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze