Dzieci do szkół jednak nie powrócą we wrześniu? Pojawiły się nowe informacje

W swoim wywiadzie dla Programu Trzeciego Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska rzucił nowe światło na powrót uczniów do szkół od września. Okazuje się, że wciąż możliwa jest opcja kontynuacji edukacji zdalnej.

 

„Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół, myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego” – powiedział Waldemar Kraska zapytany o powrót dzieci do szkół od 1 września.

 

Podobny scenariusz czekać ma również studentów, których rok akademicki rozpoczyna się od pierwszego października. Również oni wciąż mogą być poddani nauce zdalnej. O formie edukacji w przypadku uniwersytetów poza organami państwowymi będą decydować również władze uczelni.

 

„Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy młodzież wróci do szkół. Chciałbym, żeby tak się stało, ale czy tak będzie, zobaczymy” – stwierdził wiceminister zdrowia.

 

Warto przypomnieć, iż w zeszłym tygodniu minister edukacji zaznaczał za pomocą Twittera, że jego resort pracuje nad doprowadzeniem do, jak najszybszego powrotu młodzieży do szkół. „Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół. Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS, mógł szybko zareagować. Ważna będzie również rola kuratora” – poinformował za pomocą Twittera Dariusz Piontkowski.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: Flickr

 

Komentarze

Komentarze