-2.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Greta Thunberg otrzymała nagrodę MILIONA EURO! Co zrobi z pieniędzmi?!

Zobacz koniecznie

Greta Thunberg to szwedzka nastolatka będąca aktywistką ruchów pro ekologicznych. Zasłynęła ze swojej aktywności na strajkach klimatycznych w swojej szwedzkiej szkole. Kilka miesięcy później przemawiała przed większością przywódców świata. 

 

Jej niewątpliwy sukces medialny jest oczywiście wynikiem wychowania i starań jej zamożnych rodziców, którzy także nie byli w Szwecji postaciami anonimowymi. Nie wiemy na ile to oni wykreowali postać Grety i jej działania to dobrze zaplanowany scenariusz i gra, a na ile rzeczywiście młoda dziewczyna w głębi serca poczuła chęć walki o naszą planetę i robi to z powodu swojego systemu wartości.

 

Systemu wartości, który w Szwecji, ale też w pozostałych krajach skandynawskich jest z goła odmienny od naszego polskiego. W kwestiach tolerancji, działań ekologicznych czy wsparcia socjalnego dla mieszkańców i imigrantów, Szwedzi można by powiedzieć przewodzą państwom „zachodnim”, które tak często są krytykowane przez konserwatystów i przedstawicieli prawej strony sceny politycznej.

 

Szwedka zasłynęła swoimi działaniami na cały świat, a teraz dowiadujemy się iż otrzymała ona 1 milion euro w ramach nagrody za zwycięstwo w plebiscycie „Gulbenkian Prize for Humanity” organizowanym w Portugalii i mającym za zadanie docenić działania na rzecz ludzkości.

 

Greta po otrzymaniu nagrody stwierdziła, że jest niezwykle dumna, a suma 1 miliona euro jest tak ogromna, że nie jest w stanie sobie jej wyobrazić. Oczywiście brzmi to kuriozalnie, gdyż młoda Szwedka od kilkunastu miesięcy podróżuje po całym świecie, a jej rodzina jest zamożna. Thunberg zapowiedziała także, że wszystkie pieniądze z nagrody powędrują na konto jej fundacji i zostaną przekazane potrzebującym. Wskazano już pierwszego beneficjenta jakim ma być „SOS Amazonia”, czyli kampania na rzecz powstrzymania koronawirusa w Brazylii. Greta przekazała jej 100 000 euro.

 

Źródła:

ibtimes.com

wikipedia.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze