27 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Bardzo mocne słowa biskupa. „Głosowano między opcją katolicką i szatańską[…]”

Zobacz koniecznie

Biskup Senior Ignacy Dec poruszył opinią publiczną i poróżnił katolików swoim kazaniem podczas bierzmowania w Strachocinie. 

 

Dec podczas uroczystości powrócił do tematu, który dominował w naszych mediach przez ostatnie kilka miesięcy, a i dziś opozycja nie pozwala o nim zapomnieć. Chodzi oczywiście o wybory prezydenckie, a przede wszystkim ich drugą turę, podczas której zmierzyli się urzędujący prezydent Andrzej Duda, oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

Ten pierwszy zwyciężył różnicą około 400 tysięcy głosów, co było niezwykle bliskim wynikiem, biorąc pod uwagę to że głosowało ponad 20 milionów Polek i Polaków. Opozycja do tej pory nie może pogodzić się z porażką i składa protesty wyborcze, jednocześnie oczekując anulowania wyników co jest niewątpliwie żądaniem absurdalnym.

 

Jednak także druga strona – ta zwycięska, nie jest zadowolona. Można to było właśnie usłyszeć w kazaniu biskupa Deca, który przyrównał Rafała Trzaskowskiego i jego środowisko polityczne do „opcji szatańskiej”. Dudę nazwał zaś „opcją katolicką”.

 

Takie słowa są niezwykle odważne, ponieważ wiadomym jest że miliony katolików oddały swój głos właśnie na kandydata KO i nie uważają siebie za zwolenników szatana.

 

Inna jego wypowiedź była chociażby taka:

 

Europa patrzy na Polskę, bo tam już zniszczono na Zachodzie te wartości, które są szczęściorodne i kulturotwórcze. I patrzą, i proszą nas, żebyśmy się nie dali. Ale są tacy dyrygenci, którzy wszystko czynią, wielkie miliony wykładają, żeby Polskę zlaicyzować, żeby po prostu okraść nas z wiary, okraść nas z tradycji religijnej. Dlatego pamiętajmy, możemy zachować te wartości, ale tylko w mocy Ducha Świętego.

 

Źródła:

wyborcza.pl

wikipedia.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze