18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kierowca wjechał samochodem w grupę ludzi [FOTO/WIDEO]

Zobacz koniecznie

W mediach w naszym kraju, a także w Europie i innych częściach świata niestety praktycznie każdego tygodnia wśród przekazywanych wiadomości pojawiają się również te mogące wywoływać spory niepokój czy nawet strach w społeczeństwie. Do takich doniesień z pewnością należą wieści takie jak te, zwłaszcza kiedy dotyczą znanych wielkich miast, dotkniętych w ostatnich latach przez kłopoty budzące grozę w skali całego kontynentu lub nawet świata.

 

Na zachodzie Europy niejednokrotnie w ostatnich latach dochodziło jak wiadomo do krwawych ataków dokonywanych przez terrorystów. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat mieliśmy do czynienia zarówno z atakami należącymi do zjawiska terroryzmu indywidualnego, dokonywanymi przez tzw. samotne wilki, jak i ataków zorganizowanych przez grupy ludzi stanowiących komórki znanych ugrupowań terrorystycznych.

 

Obserwując to ile problemów wywołało zjawisko terroryzmu w Europie w XXI wieku, nie dziwi fakt, że informacja o takim zajściu jakie dziś miało miejsce może dla wielu budzić strach. Jak podały media, w stolicy Niemiec Berlinie, kierowca wjechał rozpędzonym samochodem w grupę ludzi. Stało się to nieopodal stacji Ogród Zoologiczny, w niedalekiej odległości od Hardenbergplatz. Niestety efekty tego zdarzenia są dramatyczne.

 

Poszkodowanych miało zostać co najmniej siedem osób. Niestety stan trzech ludzi, w które uderzyło auto ma być w stanie poważnym. Jedna z osób znalazła się pod samochodem i należało użyć dźwigu, aby można było wydostać jedną z ofiar. Niestety osoba ta musiała być reanimowana.

 

Według wstępnych doniesień, sytuacja ta nie miała jednak podłoża terrorystycznego. Jak przekazała za pośrednictwem internetu miejscowa straż pożarna, przyczyną wypadku miała być nadmierna prędkość. Agencja Associated Press poinformowała też, że nic nie wskazuje na motywacje ideologiczne czy religijne kierowcy samochodu.

 

 

Źródło: Spiegel.de ; Rmf24.pl ; Associated Press ; Twitter

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze