15.8 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Koronawirus w Polsce. Odejście od maseczek? Minister Szumowski odpowiedział…

Przeczytaj koniecznie

Od wielu miesięcy Polska walczy z epidemią koronawirusa. Jeszcze niedawno wprowadzonych zostało sporo obostrzeń, teraz powoli od niektórych obostrzeń się odchodzi. Co, więc z maseczkami? Minister Łukasz Szumowski rozwiał wszelkie wątpliwości. 

Od wielu miesięcy cała Polska walczy z groźnym wirusem. Przez cały ten czas liczba zakażeń wciąż rośnie.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdzono 339 nowych zakażeń. Najwięcej przypadków dotyczy takich województw jak: śląskiego (101),małopolskiego (76),mazowieckiego (31), oraz podkarpackiego (25).

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-M, 65-M, 86-M Radom, 74-K Gdańsk, 67-M Starachowice, 86-K Łańcut. Połowa osób miała choroby współistniejące.

-poinformowało Ministerstwo na Twitterze.

Osób, którym udało już się wyleczyć jest już ponad 29 tysięcy.

Jak z maseczkami? Niestety maseczki mogą zostać z nami jeszcze na długi czas. Minister Zdrowia – Łukasz Szumowski stwierdził bowiem, że na razie nie ma w planach zerwania obostrzeń związanych z noszeniem maseczek. Mimo, iż pomysł ten przez cały czas wzbudza sporo kontrowersji.

Ostatnio Minister Szumowski udzielił wywiadu na temat koronawirusa w telewizji Polsat. Zapytany został m.in o to, czy do tego, że jest po 200-300 zakażeń trzeba się przyzwyczaić.

Dopóki nie będziemy mieli szczepionki, która wyeradykuje [wyeliminuje – przyp. red.] wirusa albo go ograniczy na jakiś czas, to wirus nie zniknie.

-powiedział minister Szumowski.

Zostaną w przestrzeni zamkniętej, w transporcie publicznym. Powinny być i będą.

-dodał minister w sprawie maseczek.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że maseczki powinny zostać?

 

Źródło: popularne.pl

Foto: archwium

 

 

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze