26.7 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

PILNE! STRZELANINA w Kościele!

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo od kilku lat nasilają się wszelkie ataki na Kościół i księży. Również chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą na świecie. Tym razem doszło do kolejnego już ataku na Kościół. Nie żyje pięć osób! 

Jak poinformowała południowoafrykańska policja w siedzibie Międzynarodowego Zielonoświątkowego Kościoła Świętości (International Pentecostal Holiness Church, IPHC) w Zuurbekom doszło do ataku. Rozpoczęła się strzelanina, w wyniku której rannych zostało sześć osób, a pięciu zmarło.

Policja poinformowała także, że udało się się odratować sporo osób w tym mężczyzn, kobiety i dzieci, ponieważ trafili oni w ręce zakładników.

Na razie  nie wiadomo jaki na pewno był powód strzelaniny. Przypuszcza się, iż chodziło o jakiś prywatny spór pomiędzy członkami kościoła.

Policja właśnie zapobiegła temu, co mogło być poważniejszą masakrą.

-powiedział główny komendant policji Khehla John Sitole.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki atak. Od lat trwa konflikt pomiędzy tym członkami kościoła.  Już nie raz dochodziło tam do przemocy. Dochodziło do wielu strzelanin czy bójek.

Kłopoty w Kościele zaczęły się po śmierci jego przywódcy Glaytona Modise w lutym 2016 roku.

-taką informację możemy przeczytać w gazecie „The Sowetan”, która taką informację podała dwa lata temu.

Nie wygląda to za ciekawie. Warto przypomnieć również, że Kościół ten jest jednym z największych kościołów w Republice Południowej Afryki.

 

Źródło: nczas.com

 

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze