Netflix ze skandalicznym filmem? Platforma przeprasza

Popularna platforma Netflix specjalizująca się w branży streamingowej w ostatnich dniach wypuściła materiały reklamujące film „Cuties” (Ślicznotki – red.). Sposób w jaki to zrobiła i historia, o której opowiada ów film wywołały spory skandal w sieci.

 

Francuski film pt. „Cuties” opowiada historię 11-letniej Amy, która pasjonuje się twerkiem. Jest to taniec, który zazwyczaj jest stosowany przez dorosłe kobiety i nie brakuje w nim dużej dozy seksualności. Główna bohaterka mimo wszystko pragnie się szkolić w tym kierunku.

 

„11-letnia Amy zafascynowała się zespołem tańca erotycznego. Mając nadzieję na dołączenie do niego, odkrywa swoją kobiecość wbrew tradycjonalistycznej rodzinie” – można było wyczytać w krótkim opisie tego filmu stworzonym przez platformę Netflix.

 

 

Sama tematyka „Cuties” oraz sposób w jaki zostały rozreklamowane przez streamingowego giganta wywołała w sieci ogromną burzę. W związku z dużą krytyką Netflix zdecydował się wystosować przeprosiny.

 

„Bardzo nam przykro z powodu nieodpowiedniej grafiki, jakiej użyliśmy podczas promocji Mignonnes/Cuties. Nie było to w porządku, ani też odpowiednie dla zaprezentowania francuskiego filmu, który otrzymał nagrodę Sundance” – napisano w oświadczeniu.

 

 

Pod adresem Netflixa kierowano oskarżenia przede wszystkim o seksualizacje małych dzieci. Wielu użytkowników domagało się, aby film został usunięty z platformy streamingowej. Amerykański gigant natomiast zmienił na razie materiały promocyjne oraz kategorie wiekową odbiorców, gdyż teraz obejrzenie „Cuties” będzie dozwolone od szesnastego roku życia.

 

 

Źródło: Media Narodowe

Foto: You Tube/ Netflix (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze