-4.9 C
Warszawa
czwartek, 30 listopada, 2023

GROŹNA choroba GWAŁTOWNIE rozprzestrzenia się w Polsce. To nie COVID-19!

Zobacz koniecznie

Na całym świecie jest teraz bardzo głośno na temat koronawirusa. Praktycznie codziennie pojawiają się informacje na temat COVID-19. Polska ma jednak jeszcze jeden problem o którym teraz bardzo rzadko się mówi i całą uwagę skupia się na koronawirusie. Wirus, o którym mowa jest na tyle poważny, że województwa planują odgrodzic się od siebie. O czym tak właściwie mowa? 

Koronawirus w Polsce ma się dobrze. Zapomina się niestety o niektórych równie ważnych sprawach. W Polsce bowiem rośnie liczba ognisk Afrykańskiego Pomoru Świń (AFS). Z tego też powodu niedawno pojawił się pomysł wybudowania płotu oddzielającego województwo świętokrzyskie od lubelskiego i podkarpackiego.

Płot na granicy województw jako element walki z ASF. Po konsultacjach między GLW i Wojewódzkim Sztabem Kryzysowym w Świętokrzyskim padła propozycja zbudowania płotu z siatki o długości ponad 100 km

– powiedzial Główny Inspektor Weterynarii.

Aktualnie w województwie lubelskim odnotowano 56 ognisk ASF u świń (w całej Polsce jest 83) i 619 przypadków ASF u dzików.

Wszystkie działania są zgodne z opinia Inspektora Weterynarii.

Planowane działania są zgodne z rekomendacją głównego lekarza weterynarii. Ogrodzenie będzie mieć ok. 70 km długości. Ma zahaczać o trzy województwa: podkarpackie, lubelskie i mazowieckie. Na razie nie są znane szczegóły techniczne, trwają w tej sprawie rozmowy

-dodala Ewa Łukomska, która jst rzecznikiem prasowym wojewody świętokrzyskiego.

 

Co sądzicie na temat takiego pomysłu? Myślicie że to dobry ruch?

 

Źródło: o2.pl

Foto: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze